TIKSLAS. Nauja mokyklos lankomumo užtikrinimo tvarka siekiama, kad moksleiviai praleidinėtų kuo mažiau pamokų. Redakcijos archyvo nuotr.

Tikisi pagerinti pamokų lankomumą

(1)

Švietimo, mokslo ir sporto (ŠMS) ministerija parengė naują mokyklos lankomumo užtikrinimo tvarką - nuo rugsėjo tėvai gali pateisinti tik penkias dienas per mėnesį, praleistas dėl ligos.

ŠMS ministerijos teigimu, bus galima pateisinti ir daugiau pamokų, kurios praleistos dėl nepalankių oro sąlygų, eismo sutrikimų. Dėl asmeninių priežasčių galės būti pateisinama iki trijų dienų per pusmetį.

Tokia tvarka parengta pirmą kartą. Anksčiau tėvai galėjo lengvai pateisinti visas pamokas parašydami paprasčiausią raštelį.

Iki šiol Lietuva išsiskyrė iš Europos valstybių, nes daugelyje jų pamokų lankomumo apskaita yra kur kas griežtesnė.

Sugriežtinus lankomumo tvarką, siekiama paskatinti tėvus ir vaikus atsakingiau žvelgti į sistemingo ugdymo įstaigos lankymo naudą.

„Siekiamybė, kad nulinė tolerancija pamokų nelankymui be pateisinamos priežasties būtų ne tik ministerijos ar mokyklos vadovų laikysena, bet ir tėvų, ir pačių mokinių nuostata“, - BNS sakė švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius.

ŠMS ministerija pažymi, kad pamokų praleidinėjimas turi neigiamą įtaką mokymosi rezultatams.

Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijos direktorės Janinos Grigienės teigimu, ar nauja mokyklos lankomumo užtikrinimo tvarka pasieks norimą tikslą, priklauso nuo tėvų sąmoningumo ir vaikų motyvacijos mokytis.

Sunkesnė padėtis, kai vaikas turi psichologinių problemų, kurios daro įtaką pamokų lankymui.

Pasak direktorės, mokymosi rezultatai tikrai priklauso nuo lankomumo, todėl ir tikimasi, kad pareigingi tėvai suklus ir paskatins vaikus jų nepraleidinėti be priežasties.

Rugsėjis mokiniams ir pedagogams yra įtemptas laikotarpis. Mokslo metai tik įsibėgėję, tad jų eigoje mokymo įstaigos stebės, kokios pamokų pateisinimo galimybės - ar tėveliams sklandžiai pavyksta gauti pateisinimų patvirtinimus iš įstaigų.

Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos direktorės pavaduotojos ugdymui Birutės Liepuonienės nuomone, kol kas vertinti, kokių pokyčių atneš ši tvarka, - sudėtinga.

„Yra įvairių situacijų šeimose. Nieko neplanuoja, neserga, bet vis tiek atsiranda asmeninių problemų, kurias gali tekti pateisinti tėvams“, - „Vakarų ekspresui“ sakė B. Liepuonienė.

Anot Klaipėdos senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centro vyr. gydytojos Loretos Žilinskienės, taikant naują mokyklos lankomumo užtikrinimo tvarką, didesnių problemų kilti neturėtų, nes paprastos virusinės ligos ilgai netrunka.

„Penkios dienos nėra mažai. Jeigu vaikas sukarščiavo ir prastai jaučiasi, tai penkių darbo dienų mokyklos nelankymui pateisinti tikrai turėtų pakakti. O jeigu liga užsitęsia, tai reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą“, - teigė L. Žilinskienė.

Pasak gydytojos, patiems medikams darbo krūvis gali padidėti, nes reikės išduoti daugiau pažymų, pavyzdžiui, tiems, kurie anksčiau sirgdami į juos nesikreipdavo.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder