„Triušių namuose“ ne tik ilgaausiai karaliauja

Keliu Drevernos link skubančiųjų dėmesį traukia Drukių kaime, Priekulės seniūnijoje, užrašas prie sodybos vartų „Triušių namai“. Dažnas stabteli, norėdamas čia pasidairyti. „Augintinius įsigijau dėl savęs, bet noriu, kad ir kiti pamatytų gyvūnų grožį“, – kalbėjo šeimininkė Violeta Athorn.

Pildosi svajonė

Drukių kaime su vyru britu Gavinu įsikūrusi V. Athorn šią vasarą atvėrė savo sodybos vartus visiems, mėgstantiems gamtą ir gyvūnus. Erdvioje teritorijoje karaliaujantys poniai, tingios avys, išskirtiniai karališkieji balandžiai, sutariantys su ypatingos korgių veislės šunimis, draugiškai pasitinka lankytojus. Neapsakomas džiaugsmas vaikams paglostyti ar panešioti triušius, kurių čia pusšimtis.

„Triušių namai“ tik todėl, kad sodyboje daugiausia triušių – net septynių veislių gražuolius auginu, – šypsojosi Violeta. – Augintinius įsigijau, viską dariau dėl savęs, bet kai tiek turiu, nutariau parodyti ir kitiems. Dažniausiai triušius augina mėsai, o ne jais grožėtis. Visiems, ypač vaikams, malonu stebėti šiuos gyvūnus. Ir ne tik šiuos.“

Ūkininko ūkį įregistravusi V. Athorn nuo pat įsikūrimo svajojo apie kaimo turizmo sodybą, kad joje bus gyvenamoji zona ir erdvė turistams. Todėl jau prieš 9 metus įsigijo avių, kurias dabar ji vadina pensininkėmis: išlepintos, aptingusios augintinės net žolės nenori skabyti – sekioja paskui šeimininkę, laukdamos, kol paduos nupjautą.

Vėliau įsigijo ponių – trys maži arkliukai su dar mažesniu jaunikliu šeimininkauja erdvioje sodybos teritorijoje. Vienas toks smaližius traukia prie gyvenamojo namo į garažą ieškoti maišo su mėgstamu pašaru. „Poniai čia kaip ponai“, – juokavo V. Athorn.

Sulaukė dėmesio

Prieš porą metų Violeta įsigijo pirmuosius triušius – reksus tri color. Patinėlį parsivežė iš Rygos, už kurį mokėjo 40 eurų, o patelė Pakruojyje kainavo dvigubai brangiau. „Man labai patiko šie balti juodais taškeliais švelniakailiai, – sakė pašnekovė. – Sužavėjo ir belgų milžinai. Atradau balto ir juodo kailio olandiškuosius – kailis identiškas kaip mūsų šuns. Juos parvežė iš Vokietijos – išsiaiškinau, kad tokių Lietuvoje nebuvo.“

Įsigijusi specialius narvus triušiams, baigia juos apgyvendinti, bet Violeta dar ieško, kuo papildyti savo kolekciją. „Mes keičiamės triušiais – pas mane atvyko mėgėjas net iš Kauno, – šypsojosi pašnekovė. – Tenka mėsai parduoti patinėlius, nes vadoje jų būna daug.“

Užsukusieji į „Triušių namus“ gali pamatyti ir karališkuosius balandžius, kurie vaikštinėja šioje teritorijoje, draugauja su šunimi. Skraido mažai, o jei išskrenda, tai vėl sugrįžta į savo namus. „Šiuos balandžius pirkau parodoje – 60 eurų porelė kainavo. Pavasarį išperėjo balanduką, įdomu tai, kad patelė peri pasikeisdama su patinėliu“, – atskleidė Violeta.

Šioje sodyboje dar galima pamatyti įspūdingas kuoduotąsias antis. „Žmonėms atrodo, kad sodyboje daug darbo, o man čia nėra ką veikti, nors teritorija – hektaras, – šypsojosi V. Athorn. – Turiu traktorių, kuriuo pjaunu žolę, o paėmusi trimerį, negaliu sustoti. Gyvūnams pašaro pasirūpinu pati.

Beje, triušiai labai mėgsta belukštes avižas, kurias perku Rietave. Morkų maišas, kainuojantis 10 eurų, ištuštėja per porą dienų.“ Tačiau ji sakė išlaidų neskaičiuojanti. „Mums su vyru, apkeliavusiems pusę pasaulio šalių, Drukiuose puikiausios atostogos. Kelionėms skirtus pinigus aš mieliau išleidžiu gyvūnams“, – kalbėjo V. Athorn.

Neseniai savo jubiliejinės sukakties proga vartus į „Triušių namus“ atvėrusi ūkininkė sulaukė susidomėjimo: kasdien skrieja telefoniniai prašymai čia apsilankyti.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder