Skendusiems pirmoji pagalba teikiama skirtingai

Tyrimas parodė – daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų nežino, kur įgyti pirmosios pagalbos įgūdžius

Gebėjimas suteikti pirmąją pagalbą – labai svarbus įgūdis, kuris gali padėti išgelbėti šalia esančiojo gyvybę. „Lietuvos draudimo“ užsakymu atliktas gyventojų nuomonės tyrimas atskleidė, kad vis tik daugiau nei pusė šalies gyventojų (54 proc.) nurodo tikrai arba greičiausiai nežinantys, kur galėtų įgyti reikiamų žinių.

Remiantis tyrimo rezultatais, tik 18 proc. lietuvių teigia tikrai žinantys, kur reikėtų kreiptis, norint išmokti suteikti pirmąją pagalbą. Tuo metu 28 proc. apklaustųjų žino, tačiau nėra iki galo tikri.  

„Gebėjimas suteikti pirmąją pagalbą, be abejo, yra įgūdis, kurį naudinga turėti kiekvienam. Taip pat nemažiau svarbu, kad pirmosios pagalbos suteikimo įgūdžiai būtų periodiškai atšviežinami.

Todėl ne pro šalį praėjus kuriam laikui po pažymos gavimo žinias apie pirmąją pagalbą atsinaujinti. Visgi mūsų tyrimas atskleidė nepatogią tiesą – daugiau nei pusė lietuvių nežino, kur galėtų įgyti ar atsinaujinti žinias apie pirmąją pagalbą.

Šią situaciją būtina keisti“, – sako Aurelija Kazlauskienė, „Lietuvos draudimo“ Strategijos, klientų ir marketingo departamento direktorė. 

„Lietuvos draudimo“ inicijuoto gyventojų nuomonės tyrimo duomenys rodo, jog nemaža dalis šalies gyventojų (44 proc.) norėdami įgyti pirmosios pagalbos įgūdžius pirmiausia kreiptųsi į valstybines sveikatos priežiūros įstaigas. 

Kita nemaža dalis (40 proc.) to kreiptųsi į nevyriausybines organizacijas, tokias kaip Lietuvos Raudonasis Kryžius, o maždaug penktadalis į privačias sveikatos priežiūros įstaigas.

Dar mažesnė gyventojų dalis dėl pirmosios pagalbos mokymų visų pirma kalbėtųsi su savivaldybių atstovais ir savo darbdaviais. 

„Iš tiesų pirmosios pagalbos pažymėjimus gauti galima daugelyje vietų – jų teikimu užsiima nemažai privačių įstaigų. Tačiau jeigu norite gauti kokybiškus kursus, kuriuose pavyktų įgyti ir teorinių, ir praktinių žinių, o ne tik gauti pažymėjimą, tuomet reiktų kreiptis į tokias organizacijas kaip Lietuvos Raudonasis Kryžius“, – sako A. Kazlauskienė.  

Pasak ekspertės, iš dalies neklysta ir tie gyventojai, kurie norėdami išmokti pirmosios pagalbos įgūdžių kreiptųsi į savo darbovietę, kadangi nemažai organizacijų savo darbuotojams periodiškai užsako tokius mokymus.

Pavyzdžiui, „Lietuvos draudimo“ organizacija visus savo darbuotojus yra pakvietusi į pirmosios pagalbos mokymus, ir kasmet pasiūlo žinias atnaujinti. 

Šią vasarą „Lietuvos draudimas“ vykdo akciją „Pirmoji pagalba“, kurios metu kartu su Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi 1000-iui Lietuvos gyventojų dovanoja nemokamas paskaitas apie pirmąją pagalbą.

„Lietuvos draudimo“ inicijuotą reprezentatyvų gyventojų nuomonės tyrimą atliko rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“. Tyrimo metu buvo apklausti 1015 šalies gyventojų, atstovaujančių amžiaus grupes nuo 18 iki 75 metų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder