Universiteto alėja nušvis rudenį? (papildyta policijos komentaru)

Klaipėdietis Kretingos gatvės gyventojas Jogaila Jokumaitis nesupranta, kodėl Klaipėdos universiteto miestelis po 24 val. paskęsta tamsoje, nors teritorijoje pilna apšvietimo stulpų. Aiškėja, kad apšvietimas priklauso universitetui, kuris taupo pinigus ir neskuba tinklų perduoti miestui.

Klaipėdos universiteto prorektorius infrastruktūrai Benediktas Petrauskas sako, kad po 24 valandos yra pakeičiamas teritorijos apšvietimo režimas ir lieka šviesti tik kelios lempos.

„Elektra labai pabrango, universitetas iš savo asignavimų nėra pajėgus apmokėti apšvietimo dėl kelių žmonių, nusprendusių pasivaikščioti naktį“, - sako B. Petrauskas.

J. Jokumaitis mano, kad neapšviesta teritorija yra nesaugi.

Anot B. Petrausko, tai, kad teritorija, kurioje yra ir universiteto bendrabutis, naktį nėra apšviesta, neturi įtakos kriminogeninei situacijai. Nusikaltimų augimo šioje vietoje nefiksuojama.

Pažeidimų padaugėjo

Tačiau policijos duomenys rodo, kad pažeidimų Universiteto al. šiemet fiksuojama daugiau.

Klaipėdos apskr. VPK KP Informacijos analizės skyriaus duomenimis, 2022 m. sausio - gegužės mėn. policija yra gavusi 13 pranešimų dėl galimų pažeidimų visoje Universiteto alėjoje.

Daugiausia – dėl ne vietoje paliktų ar nežymiai apgadintų automobilių, bei nedidelių viešosios tvarkos ar rimties pažeidimų.

Taip pat surinkta viena medžiaga aplinkybėms patikslinti dėl dviračio vagystės.

Per tą patį laikotarpį 2021 m. buvo gauto 8 pranešimai dėl galimų pažeidimų ir surinkta viena medžiaga aplinkybėms patikslinti dėl viešosios tvarko pažeidimo (žodinio konflikto).

Ikiteisminių tyrimų minimu laikotarpiu – nebuvo pradėta. 

Gatvė be apšvietimo

Įdomu tai, kad pati Universiteto alėjos gatvė dar 2020 metais buvo perduota miestui ir ja atidarytas eismas. Tačiau kaip atsitiko, kad kartu nebuvo perduotas ir apšvietimas - nuomonės išsiskiria.

Savivaldybės turto valdymo skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis sako, kad universitetas nepasirūpino, kad apšvietimas būtų perduotas miestui ir už šviesą gatvėje būtų mokama iš miesto biudžeto.

B. Petrauskas tikina, kad pati Savivaldybė turėjo priimti atitinkamą miesto Tarybos sprendimą, kad galėtų perimti apšvietimo stulpus. Problema buvo skirtingose juridiniuose terminuose - pati gatvė - nekilnojamasis turtas, o apšvietimas - kilnojamas.

Anot E. Simokaičio, šiandien jau tikrai yra priimti visi miesto Tarybos sprendimai ir tik laukiama, kada universitetas perduos apšvietimo tinklus.

„Pasirašome perdavimo aktą ir perduodame tinklus apšvietimą mieste administruojančiai įmonei“, - problemų nemato E. Simokaitis.

Tačiau jis mano, kad universitetas to dar nepadarė, nes tam reikalingas Vyriausybės pritarimas.

B. Petrauskas sako, kad Vyriausybės sprendimo nereikia, ir žada išsiaiškinti, kodėl apšvietimo tinklai dar neperduoti miestui.

Tikimasi, kad klausimas gali išsispręsti per 1-2 mėnesius.

Vieša erdvė

Žiūrint iš paprasto miestiečio pozicijų, universiteto miestelis atrodo įrengta vieša erdvė, kurioje galima pasivaikščioti.

Tas pats J. Jokumaitis klausia, kam iš viso reikėjo teritorijoje sumontuoti tiek daug šviestuvų, jei jie praktiškai nenaudojami.

„Ir istoriniai universiteto pastatai atrodo tarsi apleisti “vaiduokliai", - sako J. Jokumaitis.

Anot jo, universiteto miestelis jau daug metų naktį skęsta tamsoje. Prieš daugiau nei metus klaipėdietis kreipėsi ir į „Gatvių apšvietimą“, vėliau - ir į universitetą, bet konkretaus atsakymo taip ir negavo.

Situacija tikrai įdomi. Aiškėja ir tai, kad jei pačios gatvės didieji apšvietimo stulpai ir bus perduoti miestui, tai pėsčiųjų takelių apšvietimo stulpai vis tiek liks universiteto.

„Miestas galėtų skirti dotaciją apšvietimui“, - sako B. Petrauskas, nes pats universitetas tikrai nemato galimybių savo lėšomis visą naktį apšviesti savo teritoriją.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder