Situacija šalies keliuose negerėja: dėl duobėtų kelių per pusmetį fiksuota 1,5 tūkst. žalų

Važiuodamas pakliuvote į atsivėrusios duobės spąstus: policininkų netrukdykite

Žiemos pabaigai vis labiau artėjant, daugiausiai bėdų vairuotojams ima kelti gatvėse ir keliuose atsiveriančios duobės. Lietuvos policija primena ką daryti, jei į ją įvažiavote ir patyrėte nuostolių.

"Jei nelaimingai įvažiavote į kelio duobę ir apgadinote transporto priemonę, tinkamai užfiksuokite aplinkybes ir kreipkitės į draudimo bendrovę arba kelio savininką.



Pranešti policijai ar kviestis pareigūnų nereikia.



Pasistenkite dėl kitų eismo dalyvių ir būtinai pažymėkite pavojingą vietą.



Įvažiavę į kelio dalyje esančią duobę ir tik apgadinę vairuojamą transporto priemonę, dėl padarytos žalos atlyginimo turite spręsti su kelio savininku civiline tvarka", - išplatintame pranešime informuoja Lietuvos policija.



Policija primena, kai kaip elgtis įvažiavus į kelio duobę.



Apie įvykį informuokite kelio savininką: AB Lietuvos automobilių kelių direkciją – dėl įvykių valstybinės reikšmės keliuose (magistraliniuose, krašto ir rajoniniuose); Savivaldybę – dėl įvykių tam tikros savivaldybės teritorijoje esančiuose vietinės reikšmės keliuose (gyvenamųjų vietovių gatvėse ir pan.).



Nufotografuokite įvykio vietą, kad būtų aiškiai ir gerai matoma: įvykio vieta (kelio, kuriame įvyko įvykis, atkarpa); duobė, į kurią įvažiavo transporto priemonė; transporto priemonė ir jos apgadinimo žymės.



Dėl žalos atlyginimo kreipkitės į kelio savininką arba transporto priemonę savanoriškuoju transporto priemonės draudimu (kasko) apdraudusią draudimo įmonę.



Policija primena, kad, įvažiavus į kelio duobę, įprastinė transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sutartis negalioja, todėl tokiu draudimu apdraudusios įmonės apie įvykį informuoti nereikia.



Policijai praneši reikia, jei per eismo įvykį žuvo ar buvo sužeistas žmogus, kai su eismo įvykiu susiję eismo dalyviai nesutaria dėl jo aplinkybių, kai dėl eismo įvykio padaryta tik turtinė žala, o nukentėjusio asmens eismo įvykio vietoje nėra ir nukentėjusiajam neįmanoma pranešti apie eismo įvykį.



Pareigūnai ragina nepamiršti,  kad kelyje patys sudarę ar pastebėję kliūtį ir pavojų privalote juos pašalinti, o jei to padaryti negalite, kliūtį arba pavojingą vietą pažymėkite ir praneškite kelio savininkui arba policijai, kuri gavusi tokį pranešimą informuos kelio savininką.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder