Žmogus iš pasienio ruožo grįžo pažemintas (6)

Prieš kelias dienas Klaipėdos gyventojas Benediktas Raudonius su draugu Arminu Blažaičiu nusprendė nuvykti į Rusnės salą pažvejoti ir pasigrožėti gamta. Nuvykę ten jie nieko „nepešė“, buvo apšaukti ir apsukti važiuoti namo.

Benediktas teigė, kad pravažiavusius Rusnės tiltą ir norinčius važiuoti toliau juos sustabdė pasienio darbuotojai. Vyrams tai buvo netikėta, nes jie nemanė, kad Rusnė yra pasienio ruože.

„Pasieniečiai mūsų teiravosi, kur važiuojam. Su draugu atsakėme, kad seniai lankėmės Rusnėje, norime pažvejoti ir pasigrožėti gamta. Pasieniečiai paprašė mūsų parodyti asmens dokumentus. Aš pasakiau, kad turiu pasiėmęs tik senjoro pažymėjimą, o mano draugas turėjo tik vairuotojo teises. Jie pasakė, kad šitie dokumentai netinka, bet juos pasiėmė ir nuėjo į savo mašiną. Jie ten užtruko daugiau nei 10 minučių, todėl aš nuėjau pasiteirauti, ar kažkas blogai, kiek dar mums reikės laukti. Grįžau į draugo automobilį. Tada pasieniečiai priėjo ir pasakė, kad jūs esate pasienio zonoje ir negalite važiuoti toliau, nes jūsų dokumentai netinka - reikia paso“, - pasakojo B. Raudonius.

Pasieniečiai vyrams papasakojo, kad pervažiavę tiltą jie jau patenka į pasienio ruožą.

"Kai aš pradėjau klausinėti, kodėl nėra jokių tai įrodančių ženklų, vienas iš pasieniečių pradėjo isteriškai ant manęs rėkti, grasinti, kad mane išveš, išrašys baudas. Tas vyras iš nervų net paraudo.

Su mumis elgėsi kaip su kokiais nusikaltėliais, o mes tik norėjome pasigrožėti gamta.

Mes asmeniškai tikrai nežinojome, kad ten yra pasienio zona. Jokių ženklų ar įspėjimų niekur nebuvo. Užtektų vienintelio ženklo prieš tiltą ir nekiltų piliečiams jokių klausimų", - teigė vyras.

Benediktas pasakojo, kad kol juos pasienio darbuotojai tardė, pravažiavo daug kitų mašinų, bet nė vienos daugiau nestabdė.

„Kol šis žmogus ant manęs rėkė, kitos mašinos pravažiuodavo be jokių stabdymų. Kai paklausiau, kodėl nė vienos nestabdo, atsakė, kad jie stabdo mašinas atsitiktinai“, - kalbėjo B. Raudonius.

Vyras, grįžęs iš pasienio ruožo, buvo labai nusiminęs ir pasipiktinęs.

„Per visą gyvenimą ant manęs dar niekas nėra taip šaukęs ir pažeminęs, kaip šiandien vienas iš pasieniečių darbuotojų. Baisu, kaip žmogus be jokios priežasties gali šitaip patrikti“, - skundėsi Benediktas.

Ženklo neliko dėl remonto darbų

Dienraščiui „Vakarų ekspresas“ susisiekus su Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktine atsiliepė budintis pareigūnas, kuris apie šį incidentą nieko nežinojo.

„Dėl pasieniečio elgesio komentarų neturiu, nes apie šią situaciją asmeniškai nieko negirdėjau. Niekas nesiskundė darbuotojo elgesiu“, - teigė Pagėgių pasienio rinktinės budintis pareigūnas.

Jis paaiškino, kodėl šiuo metu nėra įspėjamojo ženklo apie pasienio ruožą.

„Įspėjamojo ženklo dėl pasienio ruožo dabar nėra, nes toje vietoje vyksta kelio remontai, kurie dar nėra pabaigti. Darbų metu ženklas buvo pašalintas. Kai baigsis kelio darbai, įspėjamasis ženklas bus grąžintas ir visi aiškiai matys, kad įvažiuoja į pasienio ruožą“, - pasakojo pareigūnas.

Priminsime, kad norint patekti į pasienio ruožą būtinai reikia turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą. Kiti dokumentai netinka.

Pasienietis yra tikru tikriausias musaras jei viskas kaip raso yra tiesa. Zmogus uzdave logiska klausima, kur zenklas pasienio ruozo?? Susinervino nes matai abejoja jo autoritetu, nes vietoj to kad kantriai butu butu parodes zemelapi su ribom is nervu kunkuliavo. O abejoja nes 2/3 tokie tipazai greiciau nesamoniu prisnekes nei pades. Jei 10 min nesugebejo tapatybes nuststyt automobilyje? Gal vel kompetencijos truksta? Jei visgi neina is vaituotojo pazymejime esanciu duomenu nustatyt ar pilietis, kuo smarkiai abejoju, negi apie tai nezinojo pries nusinesdami pazymejimus 10simciai min? O galu gale ko tada paleido jei isvis nenustate tapatybes??? Gal pabegeliai. Kvaili pareiguno principai, ir kvailas tikejimas kad pareiguno uniforma jam autoriteta sukurs. Kazkodel priejus augalotam, MANDAGIAM pareigunui, kuris kantriai isdesto situacija, pagarba jaucia ir senas ir jaunas. O moterys isvis tirpsta. Pagal aprasyma sakyciau primena musara is keliu policijos Sigita Gulbina.
Light, 2021-10-15 06:30
Ai kaip pramete pensininkas Tokiam karstakosiui as buciau sakes ai sir ai afgan ir ka skaityk ziema butu praejusi kaip pabegeliui Dujos pabrango alektra pabrango skiepys kaip suni nuo pasiutliges ir nezinia ka dar sugalvos kad marijos zeme pavirstu i pragara Oo dar ir € butu gaves o vistienos nebutu valiojas suvalgyti Kokia proga praleido bandyk dar karta
Vytas, 2021-10-14 12:01
Susigrūsk morką kur nesueina.
Paprastam, 2021-10-12 18:35
Sidebar placeholder