87 metų sulaukęs popiežius ryžosi ilgiausiai savo kelionei į Pietryčių Aziją ir Okeaniją

Išvykdamas į tolimiausią savo pontifikato kelionę, 87 metų popiežius Pranciškus daro tai, kas daug kam atrodo neįmanoma, ir siekia išsklaidyti abejones jo gebėjimu atlikti savo pareigas.

Kitą savaitę prasidėsianti pontifiko 12 dienų kelionė į Indoneziją, Papua Naująją Gvinėją, Rytų Timorą ir Singapūrą reikš 43 valandas skrydžių ir 32 000 nukeliautų kilometrų.

Tai būtų nebloga odisėja bet kuriam žmogui, o ypač tokiam, kurį pastaraisiais metais kankino sveikatos problemos, sukėlusios spėliones, kad jis gali pasitraukti iš Katalikų Bažnyčios vadovo pareigų.

Iš pradžių kelionę buvo planuota surengti 2020 metais, bet dėl COVID-19 pandemijos ji buvo atidėta, o dabar vyks likus vos trims mėnesiams iki popiežiaus 88-ojo gimtadienio.

Prieš kelias savaites tik nedaugelis apžvalgininkų manė, kad Pranciškus pajėgus vykti į tokią varginančią kelionę, o Vatikano koridoriuose sklandė nerimas dėl jo sveikatos.

Per Velykas, švenčiausią krikščionių kalendoriaus savaitę, Pranciškus pasitraukė iš kelių renginių, nes buvo nusilpęs dėl užsitęsusio gripo.

Mėnesiu anksčiau dėl bronchito jis atšaukė kelionę į Jungtinių Tautų klimato derybas Dubajuje. Be to, 2023 metų birželį jam buvo atlikta išvaržos operacija, dėl kurios jis 10 dienų praleido ligoninėje.

Dabar kai kas klausia: ar devintą dešimtmetį perkopusiam žmogui tikslinga išlaikyti tokį pašėlusį tempą, kai suplanuota 16 kalbų ir nesuskaičiuojama daugybė susitikimų bei ceremonijų keturiose šalyse?

„Popiežius mano, kad reikia dar šiek tiek paplušėti, – AFP sakė vienas aukštas Vatikano diplomatas. – Jis jaučiasi pajėgus vykti į šią kelionę šiemet. Ar taip bus ir kitąmet – neaišku.“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder