Sveikatingumą skatinančios idėjos vis labiau populiarėja, o procedūros kurortuose gali padėti įveikti perdegimą, palengvinti skausmus bei sustabdyti senėjimo procesus.- Ar lietuviai moka ilsėtis?
- Lietuviai išlaiko tradicijas rūpintis savo sveikata, ypač vyresnė karta. Anksčiau sanatorijose sutikdavome tik vyresnę publiką, o dabar galime matyti jau atvykstant kartomis. Lietuviai moka ilsėtis, tik dar kartais nesupranta sveikatinimo reikšmės.
Per karščius jie mieliau nori važiuoti į Graikiją ir kaisti 40 laipsnių karštyje, o ne savaitę ar penkias dienas praleisti kurorte, kuris būtų palankus pagal klimatą ir padėtų sustiprinti imunitetą.
Vis dažniau yra patariama procedūromis mėgautis kuo anksčiau ir bent kartą per metus, mat atėjus aštuoniasdešimtmečiui susigrąžinti jaunystės nebepavyks.
- Dėl kokios priežasties sveikatinimosi paslaugas renkasi vis daugiau jaunimo?
- Kovidas. Žmonės privalėjo „pabūti su savimi“, perdėliojo vertybes ir suprato, kad grūdinti organizmą yra svarbu, nes jis taip tampa atsparesnis. Netgi dvasiniu požiūriu yra svarbu prižiūrėti emocinę ir psichologinę būseną, ne tik kovoti su fiziniu nuovargiu.
Lietuviai moka ilsėtis, tik dar kartais nesupranta sveikatinimo reikšmės. Per karščius jie mieliau nori važiuoti į Graikiją ir kaisti 40 laipsnių karštyje, o ne savaitę ar penkias dienas praleisti kurorte, kuris būtų palankus pagal klimatą ir padėtų sustiprinti imunitetą.
- Kokie kurortų taškai yra lankomiausi, o procedūros – populiariausios?
- Turime keturis taškus – Birštoną, Druskininkus, Palangą ir Neringą. Tačiau Neringa neturi įprastų sveikatos centrų, kuriuose veiktų gydytojai specialistai, ji labiau traukia pažintines keliones mėgstančius turistus. Birštonas ir Druskininkai yra žymūs mineraliniais vandenimis, kurie mineralizacija yra vieni geriausių Europoje. Palanga turi jūrą, ten yra kiek kitoks jūrinis klimatas ir yra sveikatinimosi įstaigų, kurios išnaudoja šiuos resursus.
Pavyzdžiui, sanatorija „Gradialis“ turi mineralinio vandens biuvetę, kurios vandenį naudoja mineralinio vandens procedūroms.
Kiekvienas kurortas yra unikalus, Palanga turi jūrą ir pušynus, kurių apsuptyje yra nuo reabilitacijos ligoninės iki sanatorijų, SPA viešbučių ir privataus sektoriaus, Birštonas – mineralinius vandenis, puikias sanatorijas, Kneipo sodą.
Druskininkai – plačiausią infrastruktūrą, nuo miesto gydyklų iki slidinėjimo arenos, vandens parko iki kultūrinio paveldo.
- Turbūt ir šeimos su mažais vaikais sanatorijoje nenuobodžiaus...
- Vieni objektai siūlo procedūras vaikučiams nuo šešerių metų, masažų metu paleidžia pasaką, procedūros atliekamos vienam vaikui arba su vienu iš tėvelių.
Šios programos ypač populiarios vaikų atostogų metu. Jie čia atvyksta su tėveliais, kuriems taip pat yra sudaroma programa.
Tėvai gali eiti į grupines mankštas, masažus, mineralines vonias. Lietuva yra šalis, kuri viena pirmųjų, jau daugiau nei prieš dešimt metų, adaptavo programas vaikams.
- Kokie mėnesiai yra turizmo pikas?
- Kurortai kuo toliau, tuo mažiau patiria sezoniškumą. SPA viešbučiams ir sanatorijoms įtemptas sezonas prasideda nuo liepos pradžios, bet gal dėl to, kad yra sulaukiama užsienio turistų, ypač iš karštųjų šalių.
Vasarą lietuviai mėgsta išvykti į užsienį, todėl sveikatingumo centrai sulaukia susidomėjimo šaltaisiais mėnesiai, kai žmonės grįžta į darbus. Kalėdinis laikotarpis iki Naujųjų metų ir nuo liepos iki rugpjūčio pabaigos visgi išlieka itin populiarus.
Kiekvienas Lietuvos kurortas yra unikalus, Palanga turi jūrą ir pušynus, kurių apsuptyje yra nuo reabilitacijos ligoninės iki sanatorijų, SPA viešbučių ir privataus sektoriaus, Birštonas – mineralinius vandenis, puikias sanatorijas, Kneipo sodą. Druskininkai – plačiausią infrastruktūrą, nuo miesto gydyklų iki slidinėjimo arenos, vandens parko iki kultūrinio paveldo.
- Kuo skiriasi atpalaiduojamosios procedūros ir gydomosios?
- Pirmiausia reiktų nuspręsti, kokiu tikslu atvyksta klientas. Jeigu jis nori turėti specialisto parengtą programą, tada jo poilsis prasideda nuo gydytojo konsultacijos.
Šis išanalizuoja, ko reikia klientui, ar jis turi nusiskundimų, kokie yra lūkesčiai. Tačiau klientas ir pats gali sudėlioti savo norus, pasirinkti atsipalaidavimo programą – tai jau būtų tik atpalaiduojančios procedūros.
- Ar vis dar yra populiaru dovanoti bilietus į sveikatinimosi centrus artimiesiems?
- Populiaru. Dažnai atvyksta tėvai su vaikais, vaikai tėvams dovanoja kelialapį, tėvai vaikams dovanoja rečiau, nes jie patys gali įsigyti norimas procedūras.
Vyrai žmonoms dažniausiai dovanoja pasilepinimo procedūras, kelialapius į reabilitacijos centrus pas masažuotojus ar kineziterapeutus.
- Kadangi dirbate šioje sferoje, turbūt esate apkeliavusi didžiumą centrų Lietuvoje ir užsienyje...
- Galiu pagirti mūsų kurortus, nes jie yra unikalūs ne tik infrastruktūra, bet ir itin modernia įranga bei aptarnavimo kultūra. Išsiskiria čekai, kurie turi unikalią alaus vonių terapiją.
Slovėnai turi žinomą mineralinį vandenį „Rogaška“, kiekvienas atvykęs į kurortą gauna savo puodelį bei receptą, kuris paaiškina, kiek kokio vandens reikia gerti.
Konkurentais išlieka lenkai, taip pat slovėnai, nes jie yra šalia Italijos sienos ir europietiškas sveikatinimasis ten yra populiarus.
- Sakoma, kad batsiuvys be batų: o jūs pati dažnai atrandate laiko pasinaudoti procedūromis?
- Vaikai nuo mažens važiuodavo į sanatorijas, o dabar kiekvienos vaikų rudens atostogos yra praleidžiamos kuriame nors kurorte.
Lietuvoje visada ilsimės tris keturias dienas, o užsienyje renkamės Lenkiją, nes lenkai turi platų procedūrų pasirinkimą, Čekija siūlo gerą kainos ir kokybės santykį. Lietuviams yra siūlomi Italijos, Šveicarijos kurortai, tačiau jie yra brangūs.
- Šiandien dažnas skundžiasi perdegimu – kaip su tuo kovoti?
- Pirmiausia žmogus turi turėti mėgstamą užsiėmimą, sveikai maitintis ir sportuoti. Jeigu jį kamuoja skausmai, reiktų kelis kartus per mėnesį pasimėgauti masažu. Nuėjus į procedūrą vieną kartą problemos neišnyks.
Rašyti komentarą