Pilotas, pavartojęs haliucinogeninių grybų, „bandė sudaužyti lėktuvą“: šokiruojanti istorija
(1)Pilotas, kuris būdamas apsvaigęs nuo narkotikų sąmoningai „bandė sudaužyti lėktuvą“ su 83 keleiviais, papasakojo savo įvykių versiją.
Apie tai praneša „ABC News“.
Džozefas Deividas Emersonas laukia teismo po to, kai buvo suimtas už tai, kad spalio 22 d. 2023 m. spalio 22 d., būdamas pilotų kabinoje, bandė sudaužyti oro bendrovės „Alaska Airlines“ reiso Nr. 2059 lėktuvą.
Po šio incidento 44 metų vyrui pateikti 83 kaltinimai dėl pasikėsinimo nužudyti ir vienas kaltinimas dėl pavojaus sukėlimo lėktuvui, skrendančiam į San Franciską (Kalifornija) iš Evereto (Vašingtono valstija, JAV).
Praėjus beveik metams po incidento, Emersonas interviu papasakojo, kaip įvykiai klostėsi iš jo perspektyvos.
Pasak jo, likus dviem dienoms iki skrydžio jis su draugais vartojo psichodelinius grybus - A klasės narkotikus, galinčius sukelti haliucinacijas, - norėdamas paminėti prieš šešerius metus mirusio geriausio draugo mirtį.
Tačiau poveikis išliko kelias dienas po vartojimo, o keliaudamas į oro uostą skrydžiui jis jautėsi prastai.
Pilotas sakė, kad galėjo galvoti tik apie tai, kad yra namie su šeima, o įsėdęs į lėktuvo kabiną baiminosi, kad niekada nebegrįš atgal.
Jis prisiminė: „Jaučiausi tarsi įkalintas: “Ar aš įkalintas šiame lėktuve ir dabar niekada nebegrįšiu namo?
Džozefas teigia, kad pradėjo įtikinėti save, jog tai, ką mato, nėra tikra, kai draugas atsiuntė jam žinutę, kurioje prašė atlikti keletą kvėpavimo pratimų, kad nusiramintų.
Jis teigė, kad telefonas perskaitė tekstą jam į ausį, taip pastumdamas jį per kraštus:
„Čia aš numečiau ausines ir buvau visiškai įsitikinęs, kad nieko iš to nėra tikra ir aš neskridau namo.
Ir tada, kai pilotai į mano visiškai nenormalų elgesį nereagavo taip, kaip man atrodė, kad tai atitinka tikrovę, supratau, kad tai nebuvo tikra. Man reikėjo atsibusti.“
Per kitas 30 sekundžių prasidėjo problemos: „Priešais veidą turėjau du raudonus rašiklius.
Ir manydamas, kad pabusiu, manydamas, kad tai mano išeitis iš šios nerealios tikrovės, ištiesiau ranką, paėmiau juos ir patraukiau svirtis.“
Paaiškėjo, kad tai buvo variklio išjungimo valdymo svirtys, dėl kurių visiems laive buvusiems žmonėms būtų grėsusi mirtis.
„Pagalvojau: „Tai mane pažadins“, - teigė jis. „Žinau, ką tos svirtys daro tikrame lėktuve, ir man reikia nuo to pabusti.
Žinote, tai 30 mano gyvenimo sekundžių, kurias norėčiau pakeisti, bet negaliu“.
Laimei, pilotai, nustebinti jo elgesio, atitraukė rankas, o Emersonas sakė, kad „fizinis piloto prisilietimas“ jį išmušė iš vėžių, nes jis suprato, kad visa tai buvo tikra.
Jo veiksmai nesukėlė jokio pavojaus, nes varikliai ir toliau veikė normaliai, pilotai jį išmetė iš pilotų kabinos, jis išgėrė tiesiai iš kavos aparato ir atsisėdo į skrydžio palydovės kėdę.
Tačiau netrukus po to jis vėl pradėjo haliucinuoti:
„Vienu metu pagalvojau, kad galbūt visa tai nėra tikra ir galbūt galėčiau pabusti tiesiog iššokęs, kaip tai jaučiasi laisvo kritimo metu.“
Tuomet Emersonas griebė už salono durų svirties ir bandė jas atidaryti, kol jį sustabdė skrydžio palydovė, uždėjusi ranką ant jo rankos, vėl pažadindama jį iš miego ir leisdama suprasti, kad visa tai tikra.
Skrydžio metu jis parašė žmonai SMS žinutę: „Padariau didelę klaidą“. Jo žmona Sara Emerson atsakė: „Kas nutiko? Ar tau viskas gerai?“. „Ne“, - atsakė Emersonas.
Jis greitai paprašė skrydžio palydovės uždėti jam antrankius, kol jis nepadarė daugiau žalos, tikėdamasis, kad lėktuvui nusileidus sulauks pagalbos.
Lėktuvui nusileidus Emersonas buvo sulaikytas ir už grotų praleido 45 dienas, kol buvo paleistas už užstatą, o nuo to laiko, kai suvalgė grybų, jam prireikė keturių dienų, kad visiškai atsigautų ir grįžtų į normalų gyvenimą.
Kalėjimo gydytojas jam pasakė, kad serga liga, vadinama nuolatiniu haliucinogeniniu suvokimo sutrikimu (HPPD), dėl kurios pirmą kartą psichodelikus vartojančiam asmeniui dar kelias dienas po vartojimo gali atsirasti nuolatinių regos haliucinacijų arba suvokimo problemų.
Nors Emersonui jau panaikinti kaltinimai nužudymu, jam pateikta daugiau kaip 80 valstybinių ir federalinių kaltinimų, įskaitant 83 kaltinimus dėl neatsargaus pavojaus sukėlimo, kai gruodžio mėn. prokurorai sumažino kaltinimus.
Rašyti komentarą