Žinoma, kad paskutinėmis vasaros dienomis karališkosios šeimos nariai nori susirinkti Balmorale aptarti ir dabartinę monarchijos padėtį. Karalius Čarlzas surengs vadinamąjį aukščiausiojo lygio susitikimą, kuriam vadovaus.
Šaltinių teigimu, šią vasarą Balmorale gali būti paliestas ne tik princo Harry ir Meghan Markle titulų klausimas, bet ir princo išbraukimo iš sosto paveldėjimo linijos klausimas (Harry šiuo metu yra penktas eilėje po Williamo ir jo trijų vaikų).
„Paveldėjimo tvarka gali būti pakeista pagal įstatymą, jei karališkosios šeimos narys nuolat gyvena ne Jungtinėje Karalystėje ir nebeatlieka karališkųjų pareigų“, - sakė šaltinis. „Jei taip atsitiktų, Hario vaikai taip pat galėtų būti išbraukti iš paveldėjimo eilės.“
Londono karališkojo koledžo konstitucinės teisės profesorius Robertas Blackburnas portalui Express.co.uk sakė, kad nors gyvenimas užsienyje nėra teisinė kliūtis tapti monarchu, princas Harry vis tiek gali būti pašalintas iš įpėdinystės linijos parlamento aktu.
„Kaip ir Edvardas VIII, princas Harry nenori atlikti karališkojo vaidmens, kurio iš jo tikimasi, ir išvyko gyventi į užsienį. Todėl princas Haris tikriausiai sutiktų atsisakyti savo vietos sosto paveldėjimo linijoje, jei dėl kokių nors priežasčių tai taptų karališkaisiais reikalais reguliuojamu dalyku“, - sakė Blekbernas.
„Vienintelis įmanomas scenarijus, kaip aš jį matau, yra toks, kad būtų parengtas vyriausybės įstatymo projektas dėl kito karališkojo klausimo, pavyzdžiui, dėl Regentystės įstatymo pataisos, susijusios su tinkamais valstybės patarėjais, ir kartu būtų pridėta nuostata, kad princas Haris pats prašo išbraukti jį iš įpėdinystės linijos, taip parodydamas savo akivaizdų norą atsisakyti visų ryšių su viešu monarchijos ir karališkosios šeimos darbu“, - sakė ekspertas.
Ar tai įvyks ir kaip reaguos Sasekso kunigaikštis, kuris nuo 2020 m. su šeima gyvena Jungtinėse Valstijose, kol kas lieka atviras klausimas.
Šaltinis: tsn.ua
Rašyti komentarą