Aurimas Mockus

Ramųjį vandenyną valtimi perplaukti ketinantis Aurimas Mockus – apie išgyventą sprogimą, įveiktą prarają ir akistatą su automatu

(1)

Pristatyti Aurimą Mockų keliais žodžiais būtų pernelyg sudėtinga. Vieni klaipėdietį pažįsta kaip bebaimį keliautoją, kiti – kaip patriotišką karį savanorį, treti – kaip aktyvų visuomenininką ar itin dėmesingą vyrą, tėtį, senelį. Žvelgiant į Aurimo nuotykius ir darbus aišku viena – gyvenimą jis semia pilnomis saujomis ir nė neketina sustoti. Neįgyvendinamų troškimų ar sumanymų jam tiesiog nėra. Štai dar visai neseniai kasdienybėje pritrūkęs iššūkių, vyras sugalvojo irkline valtimi perplaukti Ramųjį vandenyną.

 

„Esu išbandęs ekstremalius pasivaikščiojimus, ekstremalius pasivažinėjimus, dabar liko ekstremalus pasiplaukiojimas“, – LNK laidoje „Bus visko“ prisipažino vyras.

Nors šis plaukimas bus pirmoji Aurimo pažintis su Ramiuoju vandenynu, tačiau nei šis faktas, nei skeptiški aplinkinių komentarai, jog tokiam iššūkiui jis yra per senas, keliautojo visai netrikdo. Netgi atvirkščiai, motyvuoja dar atkakliau siekti išsikelto tikslo. Šiam iššūkiui vyras ruošiasi po pavojų kupinos ekspedicijų į Šiaurės Korėją, Pietų Sinajų bei Malį. Daugybę metų aktyviai sportuodamas jis pasižymi puikia fizine forma.

Be to, įvairių kelionių bei ekspedicijų metu patirti sunkumai padėjo lavinti išskirtinę valią ir psichologinį atsparumą. Štai nuo pat karo pradžios į Ukrainą gabenęs reikalingus daiktus ir paramą, vyras ne kartą atsidūrė itin šaltų nervų reikalavusiose situacijose. „Važiavom naktį, ten kur viskas dega, išsprogdinta, kulkos švilpia iš visų pusių.

Ten greitis – dalis tavo saugumo, turėjom labai greitai pravažiuoti tą ruožą, bet vis tiek gavom mes ten iš gero pabūklo taip, kad net šešias tonas sveriantis šarvuotas „Hummer“ vos neapvirto, o už trisdešimties metrų visi krūmai sugulė“, – pasakojo Aurimas ir prisipažino, kad su kolega pirmą kartą gyvenime pajuto realią mirties grėsmę.

Laidoje „Bus visko“ Aurimas pasidalino savaitę filmuota medžiaga iš itin griežta diktatūra garsėjančios Šiaurės Korėjos, į kurią atvykstant privalai pasirašyti daugybę taisyklių turinčią sutartį. Mintimis nusikėlęs į praeities prisiminimus, Aurimas prisipažįsta, jog pavojai jo tykojo beveik kiekvienoje kelionėje.

Per 17 metų kelionių motociklu vyras yra įveikęs daugiau nei 50 tūkst. kilometrų, tačiau net ir turėdamas tokią solidžią patirtį, visai netikėtai prieš kelerius metus Nepale vos nenugarmėjo į prarają, o važiuodamas po Sinajaus pusiasalį baiminosi dėl akistatos su automatu.

„Mus lydėjo penkiolika ginkluotų ekipažų. Važiuoti privalai labai lėtai ir negali nieko lenkti. Kai vieną netyčia aplenkėm, atsivijo ir pradėjo per nosį braukyti su automatu“, – dalijosi prisiminimais Aurimas.

"
 Vieni klaipėdietį pažįsta kaip bebaimį keliautoją, kiti – kaip patriotišką karį savanorį, treti – kaip aktyvų visuomenininką ar itin dėmesingą vyrą, tėtį, senelį.

Keliaudamas po mažai civilizacijos paliestus kraštus Aurimas retai kada jaučia baimę. Vyras mėgsta lankytis skurdžiausiuose rajonuose ir patirti tikrąjį vietinių gyvenimą.

Savo ekstremaliose ekspedicijose visada sulaukia besąlygiško žmonos palaikymo. Apie traumas patirtas kelionėse, pavojus, tykančius atokiausiuose bei paslapties šydu apgaubtuose pasaulio kampeliuose – laidoje „Bus visko“ per LNK.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder