Artimiausios ateities prioritetas - konkurencingas uostas darnumo kryptimi

Klaipėdos valstybinis jūrų uostas per tris dešimtmečius tapo Baltijos valstybių uostų krovos lyderiu. Žvelgiant į ateitį, kaip Klaipėdos uosto prioritetai įvardijami darnumas su aplinka, inovatyviausios technologijos išlaikant konkurencingumo kartelę.

Šiemet sukanka 30 metų, kai įkurta Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Šventinio renginio kelte „Nida“ metu simboliškai atidaryta pastaraisiais metais reikšmingai išvystyta Malkų įlanka pietinėje uosto dalyje bei pagerbti labiausiai nusipelnę jūrinės ir uosto bendruomenės atstovai.

„Malkų įlankos pabaigti projektai (investuota 123 milijonai eurų be PVM. - Autor. pastaba) pakelia uostą į visiškai kitą lygmenį. Esame susikoncentravę į pietinės dalies vystymą, kuris uostui suteiks dar didesnį potencialą.

Dabar turėsime galimybę priimti didesnius nei įprastai laivus“, - renginyje kalbėjo susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Ministras su uosto vadovu Algiu Lataku simboliškai atidarė išvystytą Malkų įlanką, perkirpdami hidrografinio laivo „Lotas“ atplukdytą juostelę. Ją šventino Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius.

Pasveikino prezidentas

„Klaipėdos uostas buvo, yra ir visada išliks Lietuvos vartais į pasaulį. Neįmanoma pervertinti jo reikšmės mūsų šalies ekonomikai, saugumui, aplinkai ir gerovei. Tai yra pagrindinis šalies ir platesnio regiono transporto bei logistikos mazgas (...)

Nuo sklandaus Klaipėdos uosto darbo priklauso dešimčių tūkstančių uoste ir su juo susijusiose srityse dirbančių Lietuvos gyventojų pajamos ir gerovė. Mūsų visų pareiga ir misija - švarus, tausojantis ir ateities kartoms miestą ir Lietuvos pajūrį išsaugojantis uostas“, - prezidento Gitano Nausėdos sveikinimo žodžius perdavė jo vyriausiasis patarėjas Jeroslavas Neverovičius.

„Jau 30 metų direkcijos kolektyvas kuria efektyvų, šiuolaikinį uostą, puikiai vertinamą pasaulinėje transporto ir logistikos bendruomenėje. Džiugina tai, kad Klaipėdos uostas įsitvirtino tarp Baltijos jūros uostų lyderių pagal krovą, taip pat išlaikoma aukšta paslaugų kokybės kartelė.

Tai yra ir visų dirbančių Klaipėdos uoste, ir direkcijos kolektyvo nuopelnas“, - akcentavo prezidentas.

Ateities vizija

Žvelgdamas į ateinančių 30 metų perspektyvą, uosto vadovas A. Latakas tiki, kad nėra jokių kliūčių, kad uostas apie 2050 metus jau bus pasiekęs savo krovos galimybių piką.

„Manau, tai bus laikotarpis, kai uostas jau turės galimybę rinktis krovinius, kurie labiau atitiks žalio uosto viziją, pagal to laikotarpio naujausias technologijas“, - prognozuoja A. Latakas.

Jis neabejoja, kad Klaipėdos uoste bus diegiamos pačios pažangiausios technologijos, kurių jau ir dabar uoste esama, o ekonominiai rodikliai bus neatsiejami nuo darnumo prioriteto.

„Matyčiau, kad artimiausiais dešimtmečiais uoste turėtų sparčiai daugėti keleivinių, kruizinių laivų, kad uostas ir miestas tinkamai reprezentuos Lietuvą. Svarbu, kad ir Klaipėda būtų vystoma, kad mieste būtų daug įdomybių žmonėms, - akcentuoja A. Latakas.

Būtent miesto ir uosto santykį pabrėžė ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, kuris renginio metu įteikė Klaipėdos vėliavą.

„Uostas yra mieste, mieste, kuris supranta uostą, mieste, kuris uostą gerbia, vertina, ieško ir dažniausiai randa sutarimus. Kas uoste mato savo priešą, negali savęs vadinti miesto draugu“, - sakė V. Grubliauskas.

Svarbiausia - žmonės

Tiek uosto praeitis, tiek ateitis, ką tik baigtas įgyvendinti Malkų įlankos projektas, kiti uoste per tris dešimtmečius įgyvendinti projektai nebūtų įmanomi be konkrečių žmonių indėlio. Šventės metu buvo pagerbtos įmonės, vykdžiusios Malkų įlankos vystymo projektą, padėkota darbuotojams už didžiulį indėlį vystant uosto infrastruktūrą.

Už Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, garsinimą pasaulyje, už ilgametį ir nepriekaištingą darbą garbingu Liudviko Stulpino medaliu apdovanotas Lietuvos jūrų kapitonų asociacijos pirmininkas Juozas Lieponius.

Už reikšmingą indėlį į jūrų uosto specialistų rengimo plėtrą Jūrų transporto darbuotojo garbės ženklu apdovanota Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai Rima Mickienė.

Šiuo aukščiausiu Susisiekimo ministerijos Lietuvos jūrų transporto darbuotojui skiriamu apdovanojimu pagerbti ir UAB JKK „Bega“ Technikos skyriaus viršininkas Antanas Kekys, Lietuvos laivų savininkų asociacijos vykdomasis direktorius Gintautas Kutka bei Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos infrastruktūros direktorius Vidmantas Paukštė.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder