NUSKENDĘ tinklai.

Iš Baltijos jūros dugno trauks taršius žvejybinius tinklus

Baltijos jūra vis dar karaliauja užterščiausių jūrų sąrašų viršūnėse, o joje randami mikroplastiko ir nuskendusių žvejybinių tinklų kiekiai stebina net ir visko mačiusius ekspertus.

Vieno sprendimo šiai ilgametei ir opiai problemai spręsti nėra, tačiau jėgas suvieniję verslo atstovai ir nardymo entuziastai pamažu valo teršalais nusėtą Baltijos jūrą. Panašu, kad ateinančiais metais šie darbai dar sparčiau judės į priekį - vien per du vasaros mėnesius surinkta daugiau kaip 14 tūkst. eurų suma, kuri bus skirta jūros dugnui valyti.

„Išvien dėl švaresnės Baltijos“ - antrus metus iš eilės šalyje bendrovės „Neste Lietuva“ inicijuojama akcija, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į opią Baltijos jūros taršos problemą ir bendromis jėgomis prisidėti prie jos švarinimo.

Akcijos metu, liepos ir rugpjūčio mėnesiais, nuo kiekvieno kliento apmokėjimo, atsiskaitant už degalus mobiliąja programėle, bendrovė skyrė po 0,10 euro organizacijoms, užsiimančioms Baltijos jūros ar jos pakrantės švarinimo darbais.

Praėjusiais metais už surinktą 10 246 eurų sumą buvo tvarkoma Baltijos jūros pakrantė, o šiemet nuspręsta bendradarbiauti su partneriais „Nardymo akademija“, atkreipiant didesnį visuomenės dėmesį į Baltijos jūros dugne šimtmečius tūnančius taršius žvejybinius tinklus. Su šiai problemai neabejingų gyventojų pagalba per du mėnesius Lietuvoje surinkta 14 234 eurų suma, kuri bus panaudota „Nardymo akademijos“ tinklų traukimo darbams iš jūros dugno.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder