Jūrinės bendruomenės šventė: pagarba išėjusiems ir proga pabūti kartu

Praėjusiais metais Lietuvos aukštosios jūreivystės mokykloje (LAJM) pirmą kartą surengtas jūrininkų susitikimas šiais metais vėl sukvietė jūrininkus bei jūros paviliotus žmones pabūti kartu. Tai tapo nauju ir gražiu Jūros šventės akcentu. Šiais metais jūrininkų susitikimas vyko naujoje erdvėje - Smiltynėje.

Praėjusią savaitę, Jūros šventės išvakarėse, Smiltynėje vyko net du jūrininkų renginiai. Prie paminklo „Albatrosas“ vyko iškilminga jūrininkų pagerbimo ceremonija, o iškart po jos susirinkusieji susibūrė neformaliam bendravimui etnografinėje Žvejo sodyboje.

Apdovanojimai ir pagarba

Ceremonijos metu jūroje žuvusiems jūrininkams pagarbą išreiškė susisiekimo viceministrė Loreta Maskaliovienė, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas, Jūrų kapitonų asociacijos pirmininkas Juozas Liepuonius ir kiti svečiai.

Tradiciškai mirusiųjų atminimas buvo pagerbtas tylos minute, padėta gėlių prie „Albatroso“.

Išlaikyta prasminga tradicija Jūros šventės dienomis apdovanoti ir pagerbti labiausiai nusipelniusius jūrai.

Jūrų kapitono Liudviko Stulpino medaliu buvo apdovanotas Vaclavas Stankevičius, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius.

Medalis jam įteiktas už ilgametį ir nepriekaištingą darbą puoselėjant Lietuvos jūrų ir vidaus vandenų laivynus, už palankios verslo ir investicijų aplinkos Lietuvos vandenų transportui sukūrimą.

Lietuvos Respublikos jūrų transporto darbuotojo garbės ženklai įteikti LAJM Jūrininkų mokymo centro vyriausiajam instruktoriui Vytautui Bardauskui ir vyriausiajam dėstytojui-instruktoriui Anatolijui Vitinovičiui.

Susisiekimo ministro padėkos raštais už puikų darbą pagerbtas LAJM lektorius Arvydas Jankauskas.

Klaipėdos uosto direkcijos generalinio direktoriaus A. Latako padėkos raštu apdovanotas LAJM Jūrininkų mokymo centro vyriausiasis instruktorius Viktoras Miliajevas.

Įteiktas ir Paul Willy Lindenau atminimo medalis, kurį įsteigė Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų asociacija, pažymėdama didžiausios Klaipėdos krašto tarpukario laivų statyklos 100 metų įkūrimo jubiliejų.

Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų asociacijos prezidentas Arnoldas Šileika šiuo medaliu už ilgametį, nepriekaištingą ir atsakingą darbą apdovanojo Vitalijų Frolovą, Vakarų Baltijos laivų statyklos direktorių.

Premjerės Ingridos Šimonytės padėkos raštas įteiktas Jurgitai Šilinskaitei-Venclovienei, akcinės bendrovės „Klaipėdos nafta“ SGD komercijos skyriaus vadovei. Jai padėkota už lyderystę, SGD terminalo ir Klaipėdos uosto žinomumo skatinimą tarptautinėje erdvėje.

Taip pat įteikti susisiekimo ministro bei Klaipėdos uosto direkcijos generalinio direktoriaus Algio Latako padėkos raštai labiausiai nusipelniusiems jūrininkams, uosto įmonių bei švietimo įstaigų darbuotojams.

Tikisi tęsti tradiciją

Po ceremonijos prie „Albatroso“ Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Lietuvos jūrininkų sąjunga, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir Jūrų kapitonų asociacija pakvietė jūrinės bendruomenės atstovus į jūrininkų susitikimą Žvejo etnografinėje sodyboje.

LAJM direktorius V. Stankevičius pabrėžė, kad susivienijus jūrininkų organizacijoms rengiamas pabuvimas kartu visiems, kurie laiko save jūrininkais, nesvarbu, kokios jų pareigos ar laipsnis.

Toks susitikimas, pasak V. Stankevičiaus, yra ne tik proga susitikti retai besimatantiems jūrininkams, bet ir svarbus bei gražus Jūros šventės programos akcentas.

Juolab kad yra proga pabendrauti neformaliai, pasidžiaugti vieni kitų draugija, pasidalinti džiaugsmais ar rūpesčiais.

"Džiaugiamės, kad galime bent trumpam suburti tuos, kurie šiuo metu yra krante, susitikti su kolegomis, kuriuos sieja jūra.

Labai tikimės, kad jūrininkų susitikimų tradicija nenutrūks ir taps puikia proga susieiti jūros žmonėms", - pridūrė Aleksandras Kaupas, Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas.

Lietuvos registre yra apie 5 000 jūrininkų, didžioji jų dalis dirba užsienio laivuose. Laivuose su Lietuvos vėliava dirba apie tūkstantį jūrininkų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder