„Jūros ambasada“ sėkmingai keliauja per Lietuvą

„Jeigu ne Jūs atvažiuojate prie jūros, jūrą atvežame pas Jus!“ – vedama tokio šūkio, projekto „Jūros ambasada“ komanda įvairiuose Lietuvos miestuose skleidžia žinią apie Klaipėdą – jūrinį miestą ir Lietuvą – jūrinę valstybę.

Šį penktadienį jūros ambasadoriai keliasi į Vilnių, LR Seimą, kur vyks Europos jūros dienai dedikuota konferencija „Jūra – Lietuvos saugumui ir pažangai“.

„Pernai mūsų veiklos koncentravosi Klaipėdoje, tačiau šiais metais projekto geografija sparčiai plečiasi. Mums labai svarbu, kad apie Klaipėdą ir jos neribotas galimybes išgirstų ir miestuose, kurie yra tolėliau nuo jūros. Klaipėdos miesto ir uosto specifika, jūrinės specialybės, kurių galima mokytis  vieninteliame šalies uostamiestyje, su jūra susijusios profesijos – visa tai atskleidžiama išvažiuojamuose vizituose, kurių epicentre – jauni žmonės, ateityje galėsiantys atrasti Klaipėdą, kaip galimybių miestą. Visus kviečiame pasinerti į virtualią realybę, kuri atskleidžia plaukimo laivu pojūčius, nukelia į Klaipėdos uostą, Lietuvos jūrų muziejų, leidžia pamatyti, kur yra statomi laivai“, – pasakojo projekto vadovė Dovilė Ringis.

Nuo metų pradžios „Jūros ambasada“ aplankė kelis šimtus moksleivių, svečiuotasi Klaipėdos Sendvario progimnazijoje, į virtualią jūrinę realybę buvo pakviesti Švyturio arenoje vykusios Studijų mugės, Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje rengto kūrybinio konkurso „Mano miestas Klaipėda“ dalyviai. Kartu su projekto partneriais iš Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centro ir Baltijos jūrų skautų organizacijos, žinia apie jūrą nuvežta į Šilalės Dariaus ir Girėno progimnaziją. Drauge su Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos atstovais aplankyta Mažeikių Merkelio Račkausko, Mosėdžio gimnazijos.  Jūriniai virtualios realybės akiniai pristatyti ir didžiausioje šalyje  mokymo įstaigų įstaigų mugėje „Karjera ir studijos“ Vilniaus Litexpo centre. 

Pernai kartu su projekto partneriu, Klaipėdos universitetu, surengtas jūrinis forumas moksleiviams „Jūros ambasados akademija“. Konferencija, kurioje dalyvavo jūrinės srities mokslininkai, uoste dirbantys verslininkai, jūrines inovacijas kuriantys klaipėdiečiai sutraukė apie pustrečio šimto moksleivių. Didelio susidomėjimo sulaukta ir Jūros šventėje, kurioje jūros ambasadoriai dalyvaus ir šiais metais. „Jūros ambasada“ šiais metais kelsis ir į Klaipėdos paplūdimius, kur pirmą kartą organizuojamas paplūdimio aitvarų festivalis „Vėjų vėjai“ – aitvarų šventė rengiama birželio 3 dieną Melnragės Neįgaliųjų paplūdimyje. 

Jūros ambasadoriai gegužės 19 dieną lankysis LR Seime, kur vyks jau tradicija tampanti jūrinė konferencija, skirta Europos jūros dienai paminėti. Konferencijoje „Jūra – Lietuvos saugumui ir pažangai“ pranešimus skaitys kone dvi dešimtys pranešėjų. Renginyje, kuriame u=siregistravo dalyvauti apie 200 dalyvių, bus pristatomi svarbiausi jūrinėje srityje plėtojami projektai ir inovacijos, akcentuojami buvimo jūrine valstybe pranašumai.

Daugiau apie renginį skaitykite čia:

https://www.kmtp.lt/lt/naujienos/skelbiama-jurinio-verslo-ir-politikos-forumo-lr-seime-programa-17021.html

Projektą Jūros ambasada" įgyvendina asociacija Lietuvos jūrinis klasteris", jis iš dalies finansuojamas Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros programos „Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio minėjimas".

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder