Klaipėdai - beveik 1 mln. europinių pinigų

Šaukimą teikti paraiškas dėl Europos Sąjungos (ES) paramos įgyvendinant žuvininkystės projektus Lietuvoje, tarp jų ir žuvininkystės vietos veiklos grupių (ŽVVG), planuojama skelbti kitų metų sausio 18 d. Tačiau šiuo metu tam intensyviai ruošiamasi. Jau preliminariai paskirstyti europiniai pinigai ŽVVG.

Europos Komisija maždaug prieš tris savaites patvirtino Lietuvos žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) veiksmų programą. Per penkerius metus visai Lietuvos žuvininkystei remti skirta apie 80 milijonų eurų.

Tomas Keršys, ŽŪM Žuvininkystė skyriaus patarėjas, sako, kad iš tų 80 mln. eurų visos šalies ŽVVG projektams įgyvendinti iš viso skirta 13 mln. eurų. Manoma, kad juos dalinsis 10-11 ŽVVG.

Planuojama minimali paramos suma, į kurią galėtų pretenduoti ŽVVG Klaipėdos mieste, - 971 477 eurai. Ji būtų skirta Klaipėdos savivaldybei, jeigu joje įsikurs ŽVVG. T. Keršio teigimu, ta ŽVVG Klaipėdoje, kuri parengs gana kokybišką strategiją, ta ir galės pretenduoti į tokią sumą. Iš šios sumos pinigų bus galima skirti įvairiems vietos infrastruktūros, verslo inovatyvumo projektams, ir netgi kokiems nors žuvienės čempionatams, ir t. t.

Visoms savivaldybėms - po 1 krepšelį

ŽŪM atstovo teigimu, į tuos pinigus uostamiestyje pretenduoti galės tik viena ŽVVG. Klaipėdoje jų yra mažų mažiausiai dvi, senoji, praradusi apie 2 mln. eurų per praėjusį finansinį laikotarpį, ir jau įsteigta nauja.

Paklaustas, kodėl Klaipėdai skirta tiek mažai pinigų šiuo laikotarpiu, T. Keršys atsakė, kad ši suma yra minimali, apskaičiuota pagal ekspertų parengtą metodiką.

Visoms Lietuvos savivaldybėms parama bus dalijama skiriant atitinkamą krepšelį. Jis formuojamas atsižvelgiant į tai, kiek žvejybos srityje dirba asmenų, kiek yra akvakultūros arba žvejybos įmonių, kiek realizuojama žuvininkystės produkcijos ir t. t.

Pasak ŽŪM atstovo, Klaipėda ir dar kelios savivaldybės gaus didžiausią minimalų krepšelį, o kitos ir po 600 tūkst., ir netgi 30 tūkst. Sudaroma galimybė dalyvauti visoms, bet, jo manymu, ne visos teiks paraiškas.

„Beje, savivaldybės gali jungtis ir rengti regiono strategiją. Pavyzdžiui, Klaipėdos savivaldybė gali jungtis su Klaipėdos rajono ar Palangos, t. y. su šalia esančia savivaldybe. Tada sumos pliusuojamos“, - sakė T. Keršys.

ŽŪM atstovas atkreipė dėmesį į tai, kad vėliau ši minimali suma galės būti papildyta. Anot jo, tai priklausys nuo to, kiek liks nepateiktų paraiškų per visą Lietuvą, taigi ateityje bus galima pretenduoti ir į didesnę sumą.

Parengiamajai paramai - 14 tūkst. eurų

Jau yra parengtas tvarkos, kaip parama bus skirstoma, projektas. Ji bus įrašyta į taisykles ir netrukus su tvarka bus supažindinti visi suinteresuoti asmenys. Prasidės derinimo procedūra. Kol kas tvarka dar nėra patvirtinta.

Prieš paraiškų teikimą europinėms lėšoms gauti iš pradžių vyks atranka parengiamajai paramai gauti. „Mes skirsime pinigų ŽVVG strategijai parengti. Suma jau patvirtinta. Tai bus apie 14 tūkst. eurų. Grupės turėtų konkuruoti, kuri gaus pinigų rengti strategiją, kurią vėliau pateiks vertinti“, - teigė T. Keršys.

Strategijų projektų atranką vykdys specialus Projektų atrankos komitetas, kurį sudarys ir ministerijos, ir kitų institucijų atstovai. Jis pateiks vertinimą, ar strategija tinkama, ar ne. Jeigu bus tinkama, Nacionalinės mokėjimo agentūros vadovas pasirašys sutartį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder