Klaipėdos uostas plėtoja glaudesnius ryšius su Singapūru

Nuo praėjusių metų Singapūre veikianti Lietuvos Respublikos ambasada kartu buvo startas ir glaudesnių ryšių tarp Klaipėdos uosto ir šios Pietryčių Azijos valstybės užmezgimui.

Spalio pabaigoje Singapūre darbo vizitu viešėjęs Uosto direkcijos vadovas A. Latakas, šiandien su Klaipėdos uostu iš arti supažindino Lietuvos ambasadorių Singapūre Darių Gaidį. Aptartas tolimesnis kryptingas dvišalis bendradarbiavimas.

„Singapūras išsiskiria savo pažanga, inovacijų diegimu. Vos prieš 58 metus nepriklausomybę gavusi šalis-miestas daugeliui yra pavyzdys kaip per tokį trumpą laiką iš itin mažos šalies tapti lyderiu pasaulyje, rodančiu pavyzdį inovacijų diegimo, tvarumo, mokslo ir verslo sinergijos bei kitose srityse. Lietuvos dvišalio bendradarbiavimo su Singapūru jūrinio transporto srityje tikslas yra didinti esamus krovinių srautus iš ar į Singapūrą, pritraukti naujų krovinių rūšių. Ateities infrastruktūros projektai Klaipėdos uoste taip pat galėtų tapti bendradarbiavimo objektu“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Singapūre darbo vizitu neseniai viešėjęs Uosto direkcijos vadovas A. Latakas susitiko su Singapūro Transporto ministerijos, jūrų ir uostų administracijos (MPA), uosto direkcijos (PSA) ir logistikos asociacijos vadovais. Vienas pagrindinių susitikimų akcentų – teritorinės Klaipėdos uosto plėtros projekto pristatymas. Taip pat aptarti inovacijų, tvarumo, skaitmenizacijos projektai Klaipėdos uoste ir Singapūro jūrų uoste. Klaipėdos uostas turi siekį įkurti žaliąjį laivybos koridorių, o Singapūras su Los Andželo uostu jį jau yra įdiegę.

2022 m. Singapūro kroviniai Klaipėdos uoste sudarė apie 0,3 mln. tonų. Daugiausia tai naftos ir mineraliniai produktai, chemijos pramonės produkcija, gėrimai, tabakas, maisto produktai, netaurieji metalai, mašinos, mechaniniai įrenginiai, elektros įranga, mediena, tekstilė. Iš 69 pasaulio valstybių, su kuriomis Klaipėdos uostą sieja prekybiniai ryšiai, Singapūras pagal krovinių kiekį yra 21-oje vietoje.

Šiemet minimas Lietuvos ir Singapūro diplomatinių santykių 30-metis.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder