KVJUD

Klaipėdos uostas tapo Hamburgo uosto marketingo asociacijos nariu

Šią savaitę Vokietijoje vykusioje logistikos ir mobilumo parodoje „Transportas ir logistika 2023“, pasirašyta Klaipėdos uosto įstojimo į Hamburgo uosto marketingo asociaciją sutartis.

Buvimas šioje asociacijoje Klaipėdos uostui suteiks prieigą prie analitinės informacijos, rinkos ekspertų įžvalgų, rašoma Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pranešime.

„Klaipėdos uostą prekybiniai ryšiai kasmet sieja su maždaug 70-čia pasaulio valstybių. Vokietija su visais savo jūrų uostais yra didžiausia Klaipėdos prekybos partnerė, tačiau ryšius su šios šalies jūrų uostais plėtojame ne tik per krovinių srautus, mūsų uostus sieja įvairūs projektai, memorandumai. Įstojimas į Hamburgo marketingo asociaciją yra praėjusių metų gegužę susisiekimo ministro vadovaujamos delegacijos vizito į Vokietiją metu pasirašyto bendradarbiavimo susitarimo tarp Klaipėdos ir Hamburgo uostų tąsa“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Hamburgo uosto marketingo asociacija įkurta 1985 metais kaip dukterinė Hamburgo uosto pelno nesiekianti organizacija, šiandien vienijanti daugiau nei 200 narių iš įvairių pasaulio valstybių. Asociacija jos nariams teikia pagalbą ir rekomendacijas uosto veiklos, logistikos, laivybos maršrutų, muitinės taisyklių ir kitais aktualiais klausimais. Hamburgo marketingo asociacija taip pat rengia ataskaitas ir rinkos analizes apie naujausius pokyčius ir tendencijas, esant poreikiui teikia informaciją apie konkrečią šalį ir jos ekonomiką, rašoma pranešime.

„Visas Baltijos jūros regionas Hamburgo uostui yra nepaprastai svarbus, o Klaipėda yra krovinių lyderė Baltijos šalyse. Džiaugiamės galėdami pasveikinti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją kaip naują narę ir tikimės, kad mūsų uostai ir jų bendruomenės taip pat pradės naujo lygio bendradarbiavimą“, – teigia Hamburgo uosto rinkodaros generalinis direktorius Axelis Matternas.

Klaipėdos uosto įstojimas į Hamburgo marketingo asociaciją yra lyg tolimesnis žingsnis, siekiant megzti glaudesnius ryšius. 2022 m. gegužės 5 dieną pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas tarp Klaipėdos ir Hamburgo uostų. Pasirašymo ceremonija tąkart vyko Lietuvos delegacijai, vadovaujamai susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio, viešint Vokietijoje, pažymima pranešime.

Klaipėdos uoste yra ne viena laivybos linija, jungianti Klaipėdos ir Vokietijos uostus. Krovinių srautai iš ir į Vokietiją Klaipėdos uoste 2022 metais sudarė daugiau nei 12 procentų visos uosto krovos, gabenta 4,5 mln. tonų krovinių. Daugiausia vežta ro-ro krovinių – 2,4 mln. tonų, krovinių konteineriuose – 1,3 mln. tonų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder