Klaipėdos uoste – Italijos ambasadorius

Nuo sausio pabaigos Italijos ambasadoriaus pareigas Lietuvoje einantis Emanuele de Maigret atvyko susipažinti su Klaipėdos uostu. Per pastaruosius 20 metų tai yra pirmasis Italijos ambasadoriaus vizitas Klaipėdos uoste.

Plaukdami Uosto direkcijai priklausančiu hidrografiniu laivu „Lotas“ Italijos ambasadorius ir jį lydinti Italijos prekybos atstovė Gabrielė Taujanskaitė domėjosi uoste veikiančiomis įmonėmis, jų vykdoma veikla, Uosto direkcijos atliekamais infrastruktūros bei planuojamais plėtros projektais.

Tikimasi, kad ambasadoriaus vizitas bus naudingas skleisti informaciją apie Klaipėdos jūrų uostą, jo plėtros planus pietinėje dalyje. Italijos įmonės pakviestos įsitraukti į uoste atliekamus infrastruktūros projektus.

Praėjusių metų sausį, Klaipėdos uosto vadovui viešint Italijoje, siekiant megzti glaudesnius ryšius pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Italijos Taranto ir Triesto jūrų uostais.

Jomis uostai įsipareigojo dalytis gerąja praktika, sukauptomis žiniomis tvaraus uostų vystymo, taršos prevencijos, žiedinės ekonomikos, energetikos transformacijos, skaitmenizacijos, inovacijų ir kitose srityse.

Sutarta plėtoti bendradarbiavimą ir dalyvaujant tarptautiniuose projektuose, iniciatyvose, dalytis informacija.

Tarp Viduržemio ir Adrijos jūros vandenų įsikūrusioje Italijoje dėl itin palankios geografinės padėties uostai vaidina svarbų vaidmenį ne tik vietiniuose, bet ir tarptautiniuose prekybos ir transporto sektoriuose.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder