Klaipėdos uoste – Japonijos ambasadorius

Praėjusių metų spalį pareigas pradėjęs eiti Japonijos ambasadorius Lietuvoje J. E. Tetsu Ozaki šiandien atvyko į Klaipėdą iš arčiau susipažinti su vieninteliu Lietuvos jūrų uostu.

Plaukdami Uosto direkcijai priklausančiu hidrografiniu laivu „Lotas“ Japonijos ambasadorius ir jį lydinti delegacija domėjosi uoste veikiančiomis įmonėmis, jų vykdoma veikla, Uosto direkcijos atliekamais infrastruktūros bei planuojamais plėtros projektais.

„Vertiname Japoniją kaip strateginę Lietuvos partnerę Azijoje, todėl norime stiprinti dvišalį bendradarbiavimą. Tikiu, kad dar praėjusių metų pabaigoje užmegzta pažintis su naujuoju Japonijos ambasadoriumi Lietuvoje – glaudaus bendradarbiavimo startas, nes Lietuva ir Japonija turi didelį ekonominio bendradarbiavimo potencialą“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Didžiausių pasaulio ekonomikų septynetui (G7) priklausanti Japonija yra viena svarbiausių Lietuvos ekonominių partnerių Azijoje. Lietuva, siekdama įsitvirtinti kaip tranzitinė šalis tarp Rytų–Vakarų ir Šiaurės–Pietų transporto koridorių, tikisi pritraukti investicijų ir tranzitinių krovinių iš Japonijos verslo.

Japonija – viena iš didžiausių pasaulyje automobilių, elektronikos, mašinų ir įrengimų, plieno bei spalvotųjų metalų, laivų, chemijos, tekstilės, maisto produktų gamintojų. Lietuva į Japoniją eksportuoja tabaką, chemijos ir farmacijos produktus, tauriuosius metalus, gaminius iš mėsos, žuvies ir kitus produktus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder