Klaipėdos uoste – Vokietijos ambasadorius: aptartos bendradarbiavimo galimybės

(1)

Nuo praėjusių metų rugpjūčio Vokietijos ambasadoriaus pareigas Lietuvoje einantis dr. Cornelius Zimmermann atvyko susipažinti su Klaipėdos uostu. Per pastaruosius 20 metų tai yra pirmasis Vokietijos ambasadoriaus vizitas Klaipėdos uoste.

Plaukdami Uosto direkcijai priklausančiu laivu Vokietijos ambasadorius ir jį lydintis Vokietijos garbės konsulas Klaipėdoje dr. Arūnas Baublys domėjosi uoste veikiančiomis įmonėmis, jų vykdoma veikla, Uosto direkcijos atliekamais infrastruktūros bei planuojamais plėtros projektais.

Tikimasi, kad ambasadoriaus vizitas bus naudingas skleisti informaciją apie Klaipėdos jūrų uostą, jo plėtros planus pietinėje dalyje. Vokietijos įmonės pakviestos įsitraukti į uoste atliekamus infrastruktūros projektus.

„Vokietija su visais savo jūrų uostais yra didžiausia Klaipėdos prekybos partnerė.

Šias dvi šalis glaudžiai sieja ne tik krovinių srautai, reguliarus linijinis susisiekimas jūra, bet ir daugybė Vokietijoje veikiančių įmonių jau daugelį metų palaiko gerus santykius su Lietuvos verslais, uostus sieja įvairūs projektai, memorandumai.

Šių tvirtų ryšių įrodymas – ir daugiau nei tris dešimtmečius veikianti DFDS keltų linija tarp Klaipėdos ir Kylio“, – teigia Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Algis Latakas.

Klaipėdos uoste yra ne viena laivybos linija, jungianti Klaipėdos ir Vokietijos uostus. Krovinių srautai iš Vokietijos ir į ją Klaipėdos uoste 2023 metais sudarė daugiau nei 13 procentų visos uosto krovos, gabenta 4,4 mln. tonų krovinių.

Daugiausia vežta ro-ro krovinių – 2,4 mln. tonų, krovinių konteineriuose – 1,1 mln., žemės ūkio produktų – 0,3 mln. tonų. Pernai Klaipėdos uoste taip pat baigtas statyti Vokietijos įmonės užsakytas gelbėjimo ir paieškos darbams skirtas laivas.

2022 m. Klaipėdos ir Hamburgo uostai pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriuo įsipareigojo stiprinti ryšius tarp uostų, dalintis patirtimi plėtojant jūrų infrastruktūrą ir įgyvendinti bendrus projektus.

Tais pačiais metais Klaipėdos uostas tapo ir Hamburgo uosto rinkodaros asociacijos nariu. Tai uostui suteikia prieigą prie analitinės informacijos, rinkos ekspertų įžvalgų, Klaipėdos uostas reklamuojamas ir Vokietijos tarptautinėse rinkose.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder