Klaipėdos uostas

Klaipėdos uosto direkcija valstybei išmokėjo 7,67 mln. eurų dividendų

(2)

Nepaisant nelengvų 2022-ųjų, kuomet šalies uostas skaičiavo dalies krovinių netektis, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija už praėjusius metus į valstybės biudžetą sumokėjo 7,67 mln. eurų dividendų.

Skelbiama, kad pernai Uosto direkcija uždirbo 24,48 mln. eurų grynojo pelno, iš kurių 14,23 mln. eurų konvertuota į Uosto direkcijos akcijas, keičiant teisinę formą iš valstybės įmonės į akcinę bendrovę.

„Net ir esant nelengvam laikmečiui, Klaipėdos uostas generuoja naudą bei grąžą valstybei. Uosto direkcija už praėjusius metus įnešė savo įnašą į valstybės biudžetą, išmokėdama dividendus. Šiandien didelį dėmesį skiriame ir finansinius resursus kreipiame tobulinti infrastruktūros parametrus, siekiant didinti uosto konkurencingumą bei atsižvelgiant į besikeičiančios rinkos poreikius“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Pernai direkcijos pajamos siekė 60,7 mln. eurų, kai 2021 m. gauta 66,1 mln. eurų. Pagrindines įmonės pajamas sudarė uosto rinkliavos bei uosto žemės nuoma. 2022 m. taip pat įgyvendinta investicinių projektų už 66,2 mln. eurų. Anot direkcijos, tai gerokai pranoko 2021 metų investicijas, kai jos sudarė 41,1 mln. eurų.

Primenama, kad per ketverius metus į uosto infrastruktūrą direkcija numato investuoti apie 300 mln. eurų. Svarbiausi 2023–2026 m. uosto infrastruktūros projektai – bangolaužių rekonstrukcija, laivybos kanalo gilinimas bei parengiamieji darbai gilinti uostą iki 17 m. Strateginiame veiklos plane numatyta naujo kruizinių laivų terminalo, užteršto grunto sandėliavimo aikštelės statyba, taip pat pietinės uosto dalies išvystymo parengiamieji darbai ir statybos pradžia.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder