Klaipėdos uosto vadovui – aukščiausias įvertinimas
(2)Aukščiausiu rūmų apdovanojimu – „Darbo žvaigžde“ – įvertintas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.
Nepaisant sudėtingo laikmečio iššūkių, Klaipėdos jūrų uostas išlieka reikšminga Lietuvos ekonomikos ašimi, o taip pat pirmas pagal krovinių kiekį tarp Baltijos valstybių uostų.
Viena esminių sąlygų – išlaikyti uosto konkurencingumą – kryptingai jį vystyti, kad atitiktų besikeičiančios rinkos poreikius, būtų lankstus, modernus ir pasirengęs iššūkiams.
Klaipėdos uosto vadovas Algis Latakas įvertintas „Darbo žvaigžde“ už uosto infrastuktūros atnaujinimą, naujai įgyvendinamus investicijų į Klaipėdos uostą projektus.
„Kartais galima užsidirbti žvaigždę atliekant ir žemiškus darbus. Labai tuo didžiuojuosi ir visgi teigiu, kad už manęs, o tiksliau, priekyje manęs šio apdovanojimo link atvedė daugybė kolektyvo žvaigždžių.
Bet taip jau yra, kad tiek sprigtai, tiek saldainiai, žinoma, pastarųjų žymiai mažiau, tenka vadovui negu jiems“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.
– Dėkoju Prekybos, pramonės ir amatų rūmams, kurių pasirinkimas skiriant įvertinimą yra be galo didelis, nes rūmuose – ir fabrikai, ir prekybininkai, ir visas verslas, kuris ir turi be galo daug kuo didžiuotis ir būti įvertintas“.
Pastarųjų ketverių metų Uosto direkcijos investicijos į uosto vystymą siekė daugiau nei ketvirtį milijardo eurų.
Padaryta ypač daug: iki 15,5 metro išgilintas uosto kanalas, o tai Klaipėdą kelia į naują uostų kategoriją; per šį laikotarpį naujus parametrus įgijo Malkų įlanka, kur sukurtos reikšmingai geresnės verslo sąlygos.
Uosto direkcijos investicijos sudarė naujas galimybes laivų remonto pramonės plėtrai – čia jau remontuojami didžiuliai Panamax tipo laivai. Rekonstruota nemažai krantinių.
Šiuo metu įgyvendinamas didžiulės apimties projektas – rekonstruojami uosto bangolaužiai. Ypatingas dėmesys skiriamas žaliajai krypčiai.
Klaipėdos uosto ambicijos – išlaikyti tvirtas pozicijas Baltijos jūros regione ir toliau būti svarbia valstybės ekonomikos dalimi.
„Darbo žvaigždė“ teikiama nusipelniusiems šalies regionų verslininkams ir asmenims, labai prisidėjusiems gerinant verslo sąlygas šalyje.
Šis apdovanojimas pirmą kartą buvo įsteigtas 1939 m. Tai aukščiausias Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų apdovanojimas.
Rašyti komentarą