Lietuvos laive jūrininkai susirgo COVID-19

Apie nelaimę su Lietuvos vėliava plaukiojančiame laive „Libra“užsienio agentūros pranešė sekmadienį - mirė vienas įgulos narys, penki nugabenti į Montevidėjaus (Urugvajus) ligoninę. Laivas karantinuotas, visą jo įgulą planuojama keisti artimiausiu metu.

„Limarko“ laivininkystės kompanijos generalinis direktorius Vytautas Lygnugaris patvirtino, kad vienas įgulos narys, Lietuvos pilietis, mirė. Bet kol kas išvadų, kad jis mirė būtent nuo COVID-19, nėra.

„Reiškiame nuoširdžią užuojautą jo artimiesiems, dėl netekties liūdime mes, jo kolegos. Tačiau dėl ko jis mirė, mes nežinome. Kol kas tik spėlionės. Bus atliekami tyrimai“, - „Vakarų ekspresui“ sakė V. Lygnugaris.

Tačiau jis patvirtino faktą, kad tarp 19 įgulos narių yra susirgusių kovidu. Penki įgulos nariai ligoninėje. Tarp jų yra trys Rusijos ir du Lietuvos piliečiai. Kompanijos vadovo teigimu, visų jų ligos sunkumas vidutinis, būklė stabili, nerimo nekelia, išskyrus vieną jūrininką, kuris serga kiek sunkiau. „Ir Lietuvoje žmonės serga COVID-19, ir kai kurie patenka į ligoninę. Laive dirbantys žmonės taip pat ir suserga, ir pasveiksta, ir, deja, miršta. Jie gyvena taip pat, kaip krante“, - aiškino „Limarko“ laivininkystės kompanijos vadovas.

Laivas „Libra“ yra karantinuojamas savaitei. Šiuo metu jis stovi Montevidėjaus uosto reide. Likę įgulos nariai yra laive ir jiems jokios grėsmės nėra. Jeigu jie jaustųsi blogai, būtų kreipiamasi į medikus.

„Mūsų planas - dezinfekuoti laivą, pakeisti įgulą, ir toliau dirbti, vykdyti užduotis. Kuo greičiau tai padarysime, tuo bus geriau, nes laivas turi tęsti darbą. Įgula bus pasirūpinta įprasta tvarka“, - sakė V. Lygnugaris. Motorlaivis „Libra“ šeštadienį atvyko į Montevidėjų, nutraukdamas savo kelionę iš Lagos (Nigerija) į Stenlį (Folklandų salos), kai įgulos nariams prireikė medicininės pagalbos, pranešė portalas „Maritime Biuletin“. Jo žiniomis, mirusio jūrininko ir dviejų į ligoninę paguldytų įgulos narių testo rezultatai buvo teigiami. Trys iš į ligoninę paguldytų jūreivių buvo sunkios būklės.

SITUACIJA. „Limarko“ laivininkystės vadovo Vytauto Lygnugario teigimu, iš 5 įgulos narių, kurie šiuo metu yra Montevidėjaus ligoninėje, tik vienas serga šiek tiek sunkiau, kitų liga vidutinio sunkumo.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder