Naujajame laive kur kas erdviau ir keleiviams, ir įgulai

(3)

Pagaliau žurnalistams buvo sudarytos sąlygos apsilankyti tarp Klaipėdos ir Karlshamno (Švedija) kasdien plaukiojančiame naujajame AB „DFDS Seaways“ keleiviniame ir krovininiame kelte „Aura Seaways“. Jis į Lietuvos uostamiestį parplukdytas tik šiemet sausio viduryje. Didelis erdvus laivas tikrai daro gerą įspūdį.

Šiemet „DFDS Seaways“ įsigijo ir kitą tokį patį laivą kaip „Aura Seaways“ - dvynį „Luna Seaways“. Jis į Klaipėdą atplukdytas kovą. Abu laivai yra lygiai tokie patys. Jie didžiausi DFDS laivai, skirti keleiviams plukdyti. Tad, pabuvęs viename, gali sakyti, kad susipažinai ir su kitu.

Naujo laivo „Aura Seaways“ aukštis prilygsta 14-15 aukštų namui. Šiuo metu Baltijos jūroje jis, ko gero, didžiausias ro-pax tipo laivas, galintis plukdyti 4,5 km ilgio automobilių eilę.

Kiti keltai, kursuojantys iš mūsų uosto, yra apie 200 metrų ilgio, o „Auros Seaways“ ilgis - 230 metrų. Ji ir platesnė: jos plotis - 32 m, o kitų laivų, kurie plaukioja į Vokietiją ir į Švediją, - apie 26 m.

Stebina labai erdvūs naujojo kelto koridoriai ir visos viešosios erdvės. Tiltelis didžiulis, vos ne kaip šokių salė. Įgulos nariai juokavo, kad šiame laive net tualetai turi iliuminatorius.

„Aura Seaways“ yra trys restoranai, trys barai. Beje, kelto meniu sudarė garsus Lietuvoje šefas virėjas Deivydas Praspaliauskas.

Vieną restoraną galima pritaikyti esant reikalui konferencijų salei, vaizdžiai tariant, jis yra mobilus.

Įspūdingo dydžio, net 180 kvadratinių metrų pločio, yra jūros parduotuvė.

Laivas gali plukdyti iki 600 keleivių. Laivo įgula - 53 nariai. Sėdimųjų vietų nėra, visi keleiviai apgyvendinami dvivietėse arba keturvietėse kajutėse. Jų laive 250. Kelios kajutės yra pritaikytos negalią turintiems žmonėms. Yra nemažai kajučių, kuriose galima keliauti su gyvūnais.

Transporto vairuotojai turi visiškai atskirą zoną laive. Ji visu deniu aukščiau ir net apipavidalinimas joje turi ratinės technikos elementų. Ten ir jų valgomasis.

Yra laive ir bibliotekėlė. „DFDS Seaways“ kuria tradiciją įrengdama laivuose bibliotekėles. Pasirodo, keliaujantys žmonės mėgsta ateiti ir pavartyti knygas. Beje, niekas nekontroliuoja, ar knyga grąžinama atgal.

Labai modernus vaikų žaidimo kambarys „Pirate's Island by Curiocity“ su edukaciniu centru. Net suaugusieji labai noriai bando nuvalyti burbulus nuo televizoriaus ekrano ir tuojau pradeda žaisti. Juokaujama, kad šitas kambarys labiau skirtas mamoms, o ne vaikams.

Laivas turi 4 variklius, kurių galingumas 45 tūkst. AG. Jo greitis - 23-24 mazgai.

„Aura Seaways“ keltas orientuotas į ekologiškesnes, tvaresnes keliones - mažesnė CO2 emisija.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder