Stojimo balą Jūreivystės mokykla nusistatys pati

(4)

Didelį nerimą kelia klausimas, ar Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla šiemet surinks reikiamą stojančių studentų skaičių, nes 2024-aisiais įsigalioja nauji reikalavimai. Tačiau naujos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nuostatos teikia optimizmo.

Planuota, kad nuo šių metų, norint stoti į tokią aukštąją mokyklą kaip Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM), reikės laikyti tris valstybinius egzaminus, o ne vieną kaip iki šiol.

Be to, turėjo būti nustatytas fiksuotas mažiausias priėmimo balas tiek stojant į valstybės finansuojamas vietas, tiek patiems mokant už studijas. Baimintasi, kad stojantieji į LAJM neturės tokio balo.

LAJM direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai Rima Mickienė informavo, kad, pagal naują Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nuostatą, stojimo balą nusistatyti galės pačios aukštosios mokyklos. Ministerija tik iškels reikalavimus, o konkretaus stojamojo balo nenurodys.

Buvo pranešta, kad Vilniaus universitetas stojimo balą nuo 5,4 sumažino iki 5, Kauno technologijos universitetas ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas nusprendė balo nemažinti.

Priminsime, kad Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla yra jungiama prie Vilniaus Gedimino technikos universiteto (Vilnius TECH).

„Vilnius TECH į bakalauro studijų programas priėmimą organizuos pagal bakalaurinių studijų tvarką, o mes priimsime studentus į kolegines studijas.

Jų reikalavimai yra visiškai kiti. Mums dėl priėmimo niekas nesikeitė priklausomai nuo universiteto ir nesikeis. Teigiamai vertiname tai, kad mūsų koleginių studijų savarankiškumas išlieka.

Greičiausiai LAJM taikys mažesnį, kiek didesnį nei 3, stojimo balą, tą, kuris atitinka reikalavimus“, - „Vakarų ekspresui“ sakė R. Mickienė.

Keičiama vadybos programa

Dėl reikalavimų LAJM dėstytojams, pasak direktoriaus pavaduotojos, greičiausiai bus orientuojamasi į bendrą tendenciją, t. y. pagal Vilnius TECH reikalavimus. Trumpai tariant, bus siekiama aukštesnės dėstytojų darbo kokybės, kas užtikrins ir aukštesnę studijų kokybę.

R. Mickienės teigimu, pastarųjų metų tendencija rodo, kad stojančiųjų į LAJM skaičius jau stabilizavosi - suformuojamos po vieną laivavedžių, mechanikų, elektromechanikų ir logistų bei vadybininkų grupės.

„Dabar mes vadybos programą keičiame uosto ir laivybos inžineriniu valdymu, t. y. pertvarkome jos kryptį iš vadybos į jūrų inžinerijos kryptį“, - teigia direktoriaus pavaduotoja.

LAJM prijungimas prie Vilnius TECH, jos teigimu, vyksta pagal planą. Tikimasi, kad balandžio pabaigoje Seimo valdyba tvirtins dokumentus. Kai bus priimtas nutarimas dėl reorganizavimo, tada bus keičiamas ir šios mokymo įstaigos pavadinimas. Taigi greičiausiai jau šiemet ji vadinsis Lietuvos jūreivystės akademija.

Kalbant apie naujoves reikėtų dar paminėti, kad LAJM džiaugiasi jaunu transporto inžinerijos mokslų daktaru Justu Žaglinskiu, kuris pradėjo eiti direktoriaus pavaduotojo mokslui ir inovacijoms pareigas.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder