Uostamiestyje nuvilnijo moksleivių pamėgtas konkursas „Jūrų keliais 2023“

Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje (LAJM) tradiciškai praūžė moksleivių iš visos Lietuvos dėmesį prikaustęs konkursas "Jūrų keliais 2023".

Jo metu jaunuoliai išsamiau susipažino su jūrine kultūra, jūrinėmis profesijomis, varžėsi įvairiose rungtyse, demonstravo drąsą, ištvermę ir sumanumą. Nugalėtojai buvo apdovanoti įspūdingu prizu – kelione keltu per Baltijos jūrą.

Renginys vyko net dvi dienas iš eilės - gegužės 4-ąją ir 5-ąją. Pirmąją dieną dėl laimėtojų titulo varžėsi 9-12 klasių moksleiviai iš uostamiesčio mokyklų ir gimnazijų, o antrąją - tos pačios amžiaus grupės jaunuoliai iš visos Lietuvos ugdymo įstaigų.

Džiugu, kad šiais metais prie konkurso prisijungė mokiniai iš Vilniaus, Joniškio, Kalvarijos, Šilutės, Priekulės, Sedos, Plungės r., Skuodo, Mosėdžio.

Kiekvieną komandą sudarė 8 mokiniai, kurių gretose turėjo būti mažiausiai viena mergina.

Visos komandos atliko po septynias užduotis: navigacinius gebėjimus tikrino naudodamiesi moderniu treniruokliu, kuriuo įgūdžius lavina laivavedžiai ir būsimi kapitonai taip pat demonstravo pirmos pagalbos žinias - imitavo kraujavimo stabdymą, atliko dirbtinį gaivinimą, mokėsi tinkamai panaudoti defibriliatorių.

Jie evakavosi ir iš dūmų labirinto, baseine atliko išgyvenimo užduotis, mėtė metlinį, rišo jūrinius mazgus ir įsiminė jūrines signalines vėliavėles. Taip pat įvykdė konkurso partnerių iš LR muitinės parengtas užduotis.

Entuziastingai ir kovingai nusiteikę jaunuoliai negailėjo jėgų, o emocijos virte virė viso renginio metu. Nors visos komandos pasirodė puikiai. Pagrindinį prizą – kelionę keltu maršrutu: Klaipėda - Karlshamnas - Klaipėda, iškovojo pirmosios vietos nugalėtojai – Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos moksleiviai ir Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos auklėtiniai.

Už indėlį prisidedant prie Lietuvos, kaip jūrinės valstybės stiprinimo, dėkojame renginio rėmėjams: UAB „Tomwar Baltic“, UAB „Baltlanta“, AB „Limarko laivininkystės kompanija“, „OJ Crew“, UAB „Jūrininkų treniruočių centras“, „DFDS Seaways“, UAB „Boskalis Baltic“, Lietuvos Jūrininkų Sąjunga, Jūrų kapitonų asociacija, Lietuvos laivų savininkų asociacija bei renginio partneriams - AB Valstybinio jūrų uosto direkcija, LR muitinė ( Klaipėdos teritorinė muitinė) , Lietuvos karinės jūrų pajėgos.

Konkursą "Jūrų keliais" nuo 2009 metų organizuoja Lietuvos jūreivystės aukštoji jūreivystės mokykla.

Juo siekiama supažindinti vyresniųjų klasių moksleivius su jūrinėmis profesijomis, pritraukti visuomenės dėmesį, kad tai – perspektyvi, Lietuvai ekonomiškai naudinga, gerai apmokama profesija.

Šio konkurso metu stiprinimas Lietuvos, kaip jūrinės valstybės identitetas, jaunimas skatinamas rinktis perspektyvias profesijas, tapti jūrų verslo profesionalais, garsinančiais Lietuvą tarptautiniu lygmeniu.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder