Uosto direkcija savo planų dėl pastatų neatsisako

(3)

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generaliniam direktoriui Algiui Latakui pateikėme du klausimus. Vienas jų - ar direkcija vis dar ketina statyti administracinį pastatą buvusioje „Laivitės“ teritorijoje? Kitas - ar direkcija neatsisako planų iškraustyti savo laivyno bazę iš dabartinės teritorijos į žvejų uostelį, o tą teritoriją palikti krovai?

Norima išmanaus pastato

A. Latako teigimu, Uosto direkcija minties statyti savo administracinį pastatą neatsisako. Tikimasi, kad jis taps visos Klaipėdos puošmena. Artimiausiu metu turėtų būti paskelbtas tarptautinis konkursas. Yra sudaryta komisija, dar deramasi su kai kuriais komisijos nariais, nes norima, kad joje būtų kuo daugiau narių, taip pat ir užsieniečių. „Norime, kad mūsų pastatas atitiktų visus šiuolaikinio pastato reikalavimus, ne tik aukščiausius energetinius reikalavimus, bet ir ergonomikos, kad būtų atsižvelgta į dirbančio žmogaus santykį su pastatu, kad tai būtų išmanus pastatas“, - sakė Uosto direkcijos vadovas.

Pastatą planuojama statyti buvusioje „Laivitės“ teritorijoje, prie 22 krantinės. Beje, šioje teritorijoje turėtų atsirasti ir dar viena kruizinių laivų krantinė. Kalbant apie perspektyvą, pasak A. Latako, Klaipėda šiuo metu neturi užtektinai vietos kruiziniams laivams švartuoti.

"Ateityje kruizinių laivų vizitų turėtų daugėti. Tikimės, kad jų daugės ir Klaipėdoje. Tad bus įrengta kruizinių laivų krantinė, o joje atsiras direkcijos pastatas ir daugiaaukštis parkingo pastatas.

Privažiuojama būtų tiesiai iš Sodų gatvės. Bus sutvarkyta visa aplinka:19,20,21 krantinės. Norime, kad tai būtų ir uostui reikalingas pastatas vykdyti savo funkcijas, ir puošmena pačiai Klaipėdai, kad juo galėtų grožėtis ir kruiziniais laivais atvykstantys žmonės iš viso pasaulio.

Tačiau, kol sulauksime to pastato, dar reikia įveikti daugybę etapų. Dabar situacija tam nėra palanki, bet stengiamės nesustoti, nors po truputį judinti ir šį projektą", - aiškino A. Latakas.

Laivyno bazės pastatą griaus

Neatsisakoma ir projekto, kurį įgyvendinant dabartinis Uosto direkcijos laivyno bazės pastatas turi būti nugriautas. Pasak A. Latako, gal net šiemet keli pastatai toje teritorijoje bus nugriauti, nes jau yra paskelbti konkursai dėl jų nugriovimo. Naujos laivyno bazės statyba yra įtraukta į vykdomus Uosto direkcijos projektus.

Beje, buvo kilusių problemų dėl statybos darbų, kadangi toje teritorijoje buvo rastas laivas restoranas „Regata“. Buvo atlikta nemažai geologinių tyrimų, analizuojama, kokios ten yra ertmės.

"Mes peržiūrėjome projektą, kadangi jo pirminė koncepcija mums pasirodė šiuo metu per didelė ir per brangi. Reikėtų ieškoti variantų, kad pastatas būtų funkcionalus laivyno bazei. Uosto direkcija yra atsakinga už gelbėjimo darbus uosto akvatorijoje, už jos valymo darbus, aplinkosaugos dalykus. Ji turi daugybę priemonių avarijos padariniams likviduoti, tad jai būtina turėti vietą visoms toms priemonėms laikyti. Jos turi būti atitinkamai prižiūrimos ir tikrinamos kasmet, nes yra keliami tam tikri reikalavimai.

Laivyno bazės projektas tikrai nėra numarintas, jis vykdomas ir turi įsibėgėti", - kalbėjo Uosto direkcijos valdovas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder