Adeliną Sabaliauskaitę pareigūnai kaltina ir neva kartu su kitais asmenimis sprogdinus prie Seimo neaiškios kilmės sprogstamus užtaisus (4)

Vilniaus miesto apylinkės teismas praėjusio ketvirtadienio, rugpjūčio 12 d., popietę neleido suimti palangiškės Adelinos Sabaliauskaitės dėl riaušių sukėlimo prie Seimo. Teismas netaikė jai kitų kardomųjų priemonių, pavyzdžiui, apykojės dėvėjimo nurodytą terminą.

Tačiau pareigūnai palangiškę kaltina ir neva kartu su kitais asmeminis sprogdinus prie Seimo neaiškios kilmės sprogstamus užtaisus. 

A.Sabaliauskaitei inkriminuojama veika, numatyta Baudžiamojo kodekso (BK) 283 straipsnio 2 dalyje. Šis BK straipsnis skamba taip: „283 straipsnis.

Riaušės 1. Tas, kas organizavo ar išprovokavo žmonių sambūrį viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką, taip pat tas, kas riaušių metu smurtavo, niokojo turtą ar kitaip šiurkščiai pažeidė viešąją tvarką, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

2. Tas, kas atlikdamas šio straipsnio 1 dalyje numatytus veiksmus panaudojo šaunamąjį ginklą ar sprogmenis arba pasipriešino policininkui ar kitam viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, baudžiamas laisvės atėmimu iki šešerių metų“.

Išėjusi iš areštinės, Adelina Sabaliauskaitė noriai pozavo fotografavams kartu su prieštaringai vertinamu Seimo nariu Petru Gražuliu ir buvusiu Seimo nariu, klaipėdiečiu Nagliu Puteikiu. Pastarasis ją jau vadina „politine kaline.“ 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder