Aiškėja daugiau detalių apie lietuvės mirtį Madeiroje: tokia pati lemtis galėjo ištikti ir jos vyrą

(2)

Tragiškai pasibaigusios atostogos Madeiros saloje. Portugalijai priklausančioje saloje atostogavusią lietuvių porą, norėjusią pasidaryti asmenukę ant molo, įtraukė vandenyno bangos. Vyrui pavyko išsigelbėti, tačiau 63-jų moterį po kelių valandų paieškų gelbėtojai ištraukė negyvą.

Aiškėja, kad pora fotografavosi prie molo šiaurinėje salos dalyje, oro sąlygos buvo labai blogos. Lietuviai ant molo fotografavosi plazdant draudžiamai vėliavai, kuomet negalima ne tik maudytis, bet net ir artintis arčiau kranto.

Gelbėtojai įnirtingai ieško lietuvės, kurią bangos nunešė į vandenyną. Bangos įtraukė ir šalia stovėjusį jos vyrą, tačiau jam pačiam, savo jėgomis, pavyko išsigelbėti. Iš gelbėtojų sraigtasparnio leidžiasi narai. Šalia plaukia ir gelbėtojų valtis. Po poros valandų gelbėjimo tarnybos iš vandens ištraukia lietuvės kūną. Pasak Madeiroje gyvenančio lietuvio, patys vietiniai tokiu oru lipti ant molo nedrįso. 

„Vietiniai gyventojai tai iš tolo stebėjo, o mūsiškiai lietuviai norėjo pasidaryti nuotrauką. Atėjo prie molo krašto, banga juos užkabino, įtraukė į vandenyną“, – teigia Madeiroje gyvenantis lietuvis Audrius Laukevičius. 

Aiškėja, kad Šiaurinėje Madeiros salos dalyje nuskendo 63-jų lietuvė. Pasak įvykio liudininkų, moteris su savo vyru esant itin blogoms oro sąlygoms ir aukštoms bangoms fotografavosi, darėsi asmenukes prie molo. Ten yra ir aikštelė, nuo kurios turistai dažniausiai ir fotografuojasi. Pasak Madeiroje gyvenančio lietuvio, fotografuotis prie molo kartas būna išties pavojinga.

„Šiaurinė dalis nuo pietinės skiriasi tuo, kad ten yra bangavimas, kartais ten būna bangos iki šešių metrų aukščio. Ko pietinėje dalyje nebūna. Ir ten iškart eina stačios uolienos nuo vandenyno kranto“, – pasakoja A. Laukevičius. 

Sekmadienį Šiaurinėje salos dalyje plazdėjo oranžinė vėliava, kuri reiškia, kad šalia krantų didelis bangavimas, draudžiama ne tik maudytis, bet ir artintis šalia vandenyno. 

„Stengiamės žmonės informuoti apie riziką, kuri kyla lankantis tam tikrose vietovėse ir esant tam tikroms vandenyno sąlygoms. Deja, šiemet dėl žmonių neatsargumo įvyko nemažai nelaimingų atsitikimų“, – aiškina Madeiros jūrų zonos vadas Rui Teixeira. 

Madeiros lietuvių žiniomis, lietuvių pora į Madeirą greičiausiai atvyko dieną prieš nelaimę – šeštadienį. Visai šalia nelaimės vietos, Ponta Delgada miestelyje yra lietuvių pamėgtas viešbutis, į kurį dažnai veža kelionių organizatoriai. 

„Su lietuviais, aišku, pirmas atvejis, bet šiais metais tai jau antras atvejis tame regione – Ponta Delgados“, – šalyje gyvenantis lietuvis.  

Prieš savaitę aukštos bangos Madeiroje pražudė ir turistą iš Lenkijos. 38-erių vyras, esant blogoms oro sąlygomis, taip pat fotografavosi arti vandenyno kranto. 

Daugiau detalių sužinokite vaizdo įraše:

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder