Pranešta apie padėtą sprogmenį Alytaus policijos komisariate

Alytuje ir Druskininkuose išniekinti Antrojo pasaulinio karo paminklai

(2)

Alytaus apskrityje penktadienį išniekinti du su Antruoju pasauliniu karu susiję paminklai.

Kaip skelbia Policijos departamentas, penktadienį apie 11.10 val. Druskininkuose, V. Kudirkos gatvėje esančiose Senosiose kapinėse pastebėta, kad neaiškia medžiaga apipiltas Antrojo pasaulinio karo sovietų karių paminklas.

Kaip BNS sakė Alytaus apskrities policijos atstovė Kristina Janulevičienė, kol kas sunku įvardinti, kokia medžiaga apipiltas paminklas.

„Pirminiame pranešime rašė, kad ten galimai dažai, bet iš esmės ten ne skysta, o galbūt labiau laki, net labiau panaši į molį medžiaga“, – sakė policijos atstovė.

Anot jos, vaizdo kamerų aplink kapines nėra, įtariamieji kol kas nenustatyti.

Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal baudžiamojo kodekso straipsnį, kuris numato atsakomybę už vandališkus veiksmus kapinėse ar kitoje viešosios pagarbos vietoje arba dėl rasinių, nacionalinių ar religinių motyvų išniekinto kapo ar kitos viešosios pagarbos vietos.

Tuo metu penktadienį vakare, apie 21.10 val. Alytaus miesto kapinėse patruliuojantys pareigūnai pastebėjo, kad dažais apipaišyta „nacių okupacijos metais sunaikintų karo belaisvių ir įvairių tautybių civilinių žmonių masinė kapavietė“. 

Alytaus policijos atstovės teigimu, ant kapavietės nupieštas „galimai antisemitinis ženklas“, įtariamieji kol kas nenustatyti.

Dėl šio įvykio policija pradėjo administracinio nusižengimo teiseną.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder