Antanas Kandrotas teisme pasirodė sužalotu veidu

(5)

Po netikėto sulaikymo pirmadienio vakarą, antradienį Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, nuotoliu pasirodė teismo salėje nagrinėjant riaušių bylą. Vyro veidas atrodo sumuštas, jis tikino, kad prieš jį smurtavo pareigūnai. Aiškėja ir daugiau sulaikymo detalių. Pasirodo, kad nebuvo jokios prievolės sulaikyti A.Kandrotą ypač skubiai.

Tūkstančiai žmonių pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota, kaip pirmadienio vakarą pareigūnų sustabdomas su šeima automobiliu važiavęs A.Kandrotas ir jėga ištraukiamas iš mašinos verkiančių vaikų akivaizdoje. Antradienį jo pasirodymas teisme užminė mįslę - ant veido matyti mėlynės, nosis atrodo prakirsta.

Prašė greitosios pagalbos

Teismo salėje A.Kandrotas sakė, kad tai - pareigūnų darbas. „Mane pareigūnai sumušė. Praskelta nosis, sumuštas veidas, visą naktį vėmiau", - sakė nuotoliniu būdu riaušių prie Seimo bylos nagrinėjime dalyvavęs A.Kandrotas. Jis tvirtino, kad prašė pareigūnų jam iškviesti greitąją medicinos pagalbą, tačiau ji nebuvo iškviesta.

Teisėjas replikavo, kad kaltinamasis su tokio pobūdžio prašymais turėtų kreiptis į savo gynėją. Klausimas dėl A.Kandroto sumušto veido iškeltas ir jo „Facebook" paskyroje, kurią dabar valdo bendraminčiai.

Beje, vakar socialiniame tinkle pradėjo sklisti neva pagalbos prašymai paremti A.Kandrotą. Tačiau šiuo metu jo „Facebook" anketą administruojantys žmonės paneigė šią informaciją ir nurodė, kad tai - sukčių darbas.

Jau buvo susikrovęs daiktus

„Vakaro žinios" susisiekė su A.Kandroto žmona, tačiau ji bendrauti su žurnalistais atsisakė. Daugiau apie A.Kandroto sulaikymą papasakojo A.Kandroto paramos fondo vadovė Edita Navickienė. Ji sako, kad vyras buvo sulaikytas be jokio įspėjimo, kai su šeima vyko namo iš parduotuvės. „Man paskambino jo žmona. Išgirdau jos ir vaikų klyksmą, o Antanas pasakė skambinti advokatui. Nesupratau, kas darosi. Tik vėliau sužinojau, kad jį sustabdė ant viaduko, kur laukė penki policijos ekipažai. Jis net nebuvo įspėtas, kad bus tą pačią dieną sulaikytas.

Kiek mačiau, buvo skelbiama, kad jis prisistatyti turės šią savaitę. Pirmadienį kalbėjome, kai paaiškėjo teismo sprendimas, jis krovėsi daiktus, ketino nuvykti antradienį į riaušių teismo posėdį ir tada vykti į policiją. Jis pats pasakė, kad taip nori, kad netraumuotų vaikų ir nebūtų kaip aną kartą, kai policijai teko brautis į namus", - „Vakaro žinioms" sakė E.Navickienė.

Ji stebisi, kodėl policija nesugebėjo suvaldyti situacijos: „Galėjo palydėti namo ir leisti pasiimti daiktus. Ko Antanas ir prašė. Jis juk jau buvo susikrovęs daiktus."

E.Navickienė svarsto, kodėl nuteistų Seimo narių policija paskubomis nesuima tą pačią dieną, kai tik paskelbiamas teismo sprendimas. „Teismo posėdyje jis pasirodė sumuštas, o kai apie tai pradėjo sakyti, jam buvo išjungtas mikrofonas.

Man atrodo, kad su Antanu taip elgiamasi tam, kad žmonės būtų įbauginti. Antanas naudojamas kaip pavyzdys - triukšmausi, bus tas pats ir tau. Daug žmonių palaiko Antaną, bet ateina ir labai daug piktų žinučių. Žmona jau gauna grasinimų, kad iš jos bus paimti vaikai", - svarsto E.Navickienė.

„Kažkam patinka, kažkam nepatinka Antanas, bet visi turi turėti vienodas teises. Kodėl Vytautas Gapšys liko Seimo nariu, kodėl jo ir kitų niekas nesulaikė taip, kaip Antano? Pedofilija kaltinami asmenys vaikšto laisvėje, kai kurių nusikaltėlių net veidai neviešinami. Net jeigu tikrai buvo privaloma Antaną sulaikyti iš karto po teismo sprendimo, tai buvo galima padaryti žmogiškai.

Po Antano sulaikymo policija pati pasidžiaugė socialiniame tinkle, kokį darbą padarė. Aš norėčiau paklausti policijos generalinio komisaro, kas administruoja Lietuvos policijos „Facebook" paskyrą, nes ten nuolat pasirodo tokie įrašai ir komentarai, iš kurių matyti, kad juos rašo šališkas žmogus. Tokie dalykai žemina policijos autoritetą. Policijos pareigūnai negali būti šališki, jie negali vadovautis simpatijomis ar antipatijomis ir neturėtų veltis į diskusijas su komentatoriais", - sakė E.Navickienė.

Skubos nebuvo

„Vakaro žinios" susisiekė su Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatu ir sužinojo, kad, nors teismo nutartys įsigalioja jas paskelbus, nutarties vykdymui skirtas terminas - 10 dienų. Policijos atstovai pripažino, kad skubėjo būtent dėl to, kad nuteistasis - A.Kandrotas. „Gavus teismo nutartį, policijos pareigūnai ją pradeda vykdyti nedelsiant. Kiekvienas atvejis yra individualus ir atsižvelgiama į tai, ar asmuo teistas/baustas anksčiau, ar gali slapstytis, vengti sulaikymo, ar geranoriškai bendradarbiauja su teisėsaugos pareigūnais, laikosi įstatymų, vertinama jo asmenybė. Jeigu asmuo sulaikomas ne namuose, artimiesiems sudaromos visos galimybės pristatyti nuteistiesiems asmeninius daiktus į įkalinimo įstaigą.

Nutartis ir šiuo konkrečiu atveju buvo vykdoma nedelsiant. Pareigūnams pastebėjus minėtą asmenį vairuojant automobilį, automobilis buvo sustabdytas. Vyras atsisakė vykdyti pareigūnų reikalavimus, vengė sulaikymo. Dėl teisėtų pareigūnų nurodymų ar reikalavimų nevykdymo pradėta administracinė teisena", - nurodė policijos atstovai.

„Vakaro žinios" jau ne pirmą kartą sulaukia skaitytojų pastebėjimų apie keistus įrašus socialinio tinklo „Facebook" anketoje „Lietuvos policija", tačiau policijos atstovai patikino, kad šios paskyros niekas nėra „nulaužęs", ją administruoja Policijos departamento Komunikacijos skyriaus darbuotojai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder