Lietuvos policijos duomenimis, per 2024 metus šalyje užregistruotos 373 automobilių vagystės. Tai 102 tokiais nusikaltimais daugiau nei 2021 metais, 42 - nei 2022 metais, 97 - nei 2023-iaisiais.
Kaip vieną iš tokio ilgapirščių suaktyvėjimo priežasčių draudikai įvardiją vis naujesniu tampantį šalies automobilių parką.
Valstybės įmonės „Regitra“ duomenimis, pernai pirmą kartą Lietuvoje įregistruota 54 121 nauja transporto priemonė. Iš jų 30 069 - M1 klasės nauji lengvieji automobiliai.
Pasak draudimo bendrovės ERGO Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovo Raimondo Bieliausko, todėl ir netekus transporto priemonės žalos siekia dešimtis tūkstančių eurų.
Didžiausia praėjusiais metais ERGO užfiksuota žala siekė net 50 tūkstančių eurų.
"Iš viso mūsų klientams į transporto priemones nusitaikę ilgapirščiai pernai padarė žalos beveik už ketvirtį milijono eurų.
Už pavogtą automobilį vidutiniškai išmokėta per 14 tūkstančių eurų.
Skaičiuojant su rezervu išmokoms, vidutinė žala pasiekė daugiau nei 20 tūkst. eurų.
Tai rodo, kad vagys taikosi ne tik į itin prabangius, bet ir vidutinės klasės daugiau kainuojančius bei populiaresnių markių automobilius", - teigė R. Bieliauskas.
Nusikaltėlius domina ne tik lengvieji automobiliai, bet ir jų dalys. Taip pat ir vilkikų priekabos bei puspriekabės. Pernai net 45 tūkst. eurų žala patirta, kai pavogta vilkiko puspriekabė. Dar 25 tūkst. žala padaryta pasisavinus prabangaus automobilio žibintus.
Vagys taikosi ir į automobilių salonus - net 20 tūkst. eurų išmokėta apvogus pačią transporto priemonę.
"Ilgapirščius domina ir automobiliuose įrengta multimedijos įranga, kurią galima apsaugoti ją pažymint policijos įstaigose, atskiros interjero detalės, pavyzdžiui, vairai.
Įsilaužti į transporto priemonę vagis gali spontaniškai paskatinti ir joje paliktas turtas. Tad matomose vietose automobilyje niekada negalima palikti net ir nevertingų daiktų.
Iš viso pernai dėl automobilių dalių vagysčių patirtoms žaloms kompensuoti skyrėme ir rezervavome daugiau kaip trečdalį milijono eurų, o vidutiniškai atlyginome 2,27 tūkst. eurų nuostolį", - apibendrino R. Bieliauskas.
Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjo Ramūno Matonio teigimu, pasitaiko atvejų, kai nuo vagių nukentėję asmenys sulaukia nepažįstamų asmenų skambučių, kurie siūlo informaciją apie pavogtą automobilį.
Pareigūnai pataria įsitikinti, ar skambinantysis žino smulkmenas apie dingusią transporto priemonę, jokiu būdu nepervedinėti pinigų į bankų sąskaitas, nepirkti telefono sąskaitos papildymo kortelių ir apie tokį skambutį visada pranešti policijai.
Rašyti komentarą