Egidijus Dragūnas

Egidijus Dragūnas skųs nuosprendį už pasipriešinimą policininkams

Už pasipriešinimą policininkams nuteisto žinomo atlikėjo Egidijaus Dragūno advokatas sako, kad nuosprendis bus apskųstas ir apeliacinis skundas jau rašomas.

„Jau po truputį dėliojam, taip, nusprendėme skųsti, prašysim išteisinti, nepagrįstai buvo nuteistas“, – BNS ketvirtadienį sakė E. Dragūno advokatas Aidas Mažeika.

Spalio 20 dieną Vilniaus miesto apylinkės teismas 46 metų E. Dragūną pripažino kaltu, jam skirta 5 tūkst. eurų bauda, atlikėjas ją turės sumokėti per keturis mėnesius.

Atlikėjas baudžiamojoje byloje buvo kaltinamas 2020 metų rugpjūtį per sulaikymą Vilniaus centre, Upės gatvėje, sustabdytas už automobilio „Bentley“ vairavimą naudojantis telefonu, sužalojęs du Vilniaus policininkus.

Teisėjas Jeugenijušas Jaglinskis paskelbė, kad kaltė dėl pasipriešinimo policijai įrodyta visiškai, tai patvirtina vaizdo įrašai, nukentėjusiųjų policininkų parodymai, kaip specialisto apklausto Lietuvos policijos mokyklos atstovo, taktikos instruktoriaus Algirdo Antanaičio parodymai.

Atlikėjui teismas paskyrė baudą atsižvelgus į jo asmenybę ir teismų praktiką. Prokuratūra E. Dragūnui siūlė skirti griežtesnę bausmę – lygtinę pusės metų laisvės atėmimo bausmę, taip pat 3 tūkst. eurų baudą.

Prokuroras Dainius Kunigėlis BNS sakė, kad dar svarsto, ar skųsti teismo nuosprendį Vilniaus apygardos teismui. Dėl apeliacinio skundo kol kas nėra apsisprendę ir nukentėję policininkai – pareigūnų advokatė Marina Gušauskienė BNS teigė, kad jos klientai dar analizuoja nuosprendį.

Šalys nuosprendį gali apskųsti iki lapkričio 9 dienos.

Dėl Baudžiamojo kodekso 138 straipsnio, numatančio atsakomybę už  nesunkų sveikatos sutrikdymą, E. Dragūnas išteisintas, nes nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo.

Teismas taip pat priteisė iš E. Dragūno kompensacijas nukentėjusiems policininkams ir jų darbovietei. Policininkams priteista po 500 eurų neturtinei žalai atlyginti. Taip pat visiškai ar iš dalies tenkinti „Sodros“, Valstybinės ligonių kasos ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato, kuriame dirba nukentėję policininkai, ieškiniai.

„Sodrai“ priteisti 1,3 tūkst. eurų nukentėjusiojo Vitalijaus Vaitkevičiaus nedarbingumo išmokoms atlyginti, ieškinys dėl 4,5 tūkst. eurų nedarbingumo išmokų Livijui Saukevičiui paliktas nenagrinėtas, teismas primena apie teisę šį ieškinį pareikšti civilinio proceso tvarka.

Valstybinei ligonių kasai priteisti beveik 57 eurai policininkų gydymo išlaidoms. 

Teisėjo skaičiavimais, E. Dragūnas, įskaitant baudą ir ieškinius, iš viso turės sumokėti apie 13-14 tūkst. eurų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder