„Google“ atstovai ir bankininkai neskambinėja

(2)

Prisidengdami „Google“, banko ar policijos darbuotojų vardu, sukčiai kiekvieną dieną skambina Lietuvos gyventojams. Nors dauguma žmonių tapo atsparūs jų pinklėms, ne vienas patikėjo nusikaltėliais ir prarado tūkstančius eurų.

„Išgirdę “Google„ atstovu ar banko darbuotoju prisistatančio asmens balsą telefono ragelyje, įpraskime pasakyti sau “stop„ ir nutraukime pokalbį. Nes jums skambina tikrai ne jie, o jais apsimetantys sukčiai, norintys prisikapstyti iki jūsų banko sąskaitų ir jas ištuštinti“, - dar kartą įspėja Lietuvos policija.

Pasak pareigūnų, nuo sukčių dažniausiai nukenčia rusiškai kalbantys žmonės, kadangi skambinantieji beveik šimtu procentų šneka šia kalba.

Apgavikų auka tapusi 65-erių metų pensininkė papasakojo, jog paskambinęs nepažįstamasis pranešė, kad nulaužta jos „Google“ paskyra ir tai neva padarė į jos pinigus banke nusitaikę sukčiai.

Moteris įspėta, kad tuoj su ja susisieks banko darbuotoja, kuri imsis priemonių sąskaitai apsaugoti. Nukentėjusioji netrukus sulaukė banko darbuotoja prisistačiusios moters telefono skambučio ir paaiškinimo, kad, norint išvengti bėdų, būtina prisijungti prie jos sąskaitos ir patikrinti, kokia yra situacija.

Pasimetusi senjorė nepažįstamajai padiktavo visus elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus. Jos įtikinta į savo telefoną įsidiegė neva antivirusinę, o realiai kenkėjišką programą. Lyg to dar būtu maža, į namus atvykusiam nepažįstamam vyrui, neva banko kurjeriui, atidavė ir banko mokėjimo kortelę.

Sukčiai moteriai nuo telefono atsitraukti neleido porą valandų - kad tik ji kam nors nepaskambintų ir nesusiprastų.

Paskutiniu skambučiu nusikaltėliai iš aukos net pasityčiojo.

„Policininkas“ pranešė, jog ją apgavę įtariamieji yra sulaikyti ir liepė rašyti pareiškimą policijai.

Moteris parašė pareiškimą. Nesulaukusi tolesnės instrukcijos, pati paskambino į policiją ir klausė, ką toliau daryti.

Sužinojo, kad nei „Google“, nei banko ar policijos darbuotojai telefonu neklausinėja žmonių jų elektroninės bankininkystės duomenų.

Tačiau jau buvo per vėlu. Iš moters sąskaitos į nepažįstamo asmens sąskaitą pervesti tūkstančiai eurų. Jos vardu paimtos paskolos, pinigai iš pradžių pervesti į jos sąskaitą, o vėliau atsidūrė svetimose sąskaitose.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder