Į Klaipėdą vokietį grąžino teisėsaugininkai

Pasisavinęs bankui priklausančius du brangius automobilius, uostamiestyje verslavęs Vokietijos pilietis spruko į gimtinę. Tačiau nuo teisiamųjų suolo jam pasislėpti užsienyje nepavyko.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Diana Mikelėnienė surašė kaltinamąjį aktą ir teismui nagrinėti perdavė baudžiamąją bylą, iškeltą dėl svetimo turto pasisavinimo.

Ikiteisminį tyrimą atliko Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.

Klaipėdos apygardos teisme teisiamųjų suolo kietumą išbandyti teks minėtu nusikaltimu kaltinamam 57 metų Vokietijos Federacinės Respublikos piliečiui.

Lietuvos įstatymus jis, kaip įtariama, pažeidė gyvendamas uostamiestyje. Pajūryje vyras užsiėmė verslu ir vadovavo vienai įmonei.

Pareigūnų surinktais duomenimis, kaltinamasis savo vadovaujamos įmonės vardu 2013 m. ir 2014 m. sudarė su banku dvi lizingo sutartis. Bankas įsipareigojo suteikti kreditą dviem automobiliams - „Jeep Grand Cherokee“ ir „Audi Q3“ - pirkti.

Nuo 2016 metų verslininkas savo įsipareigojimų bankui - lizingo mokėjimų - nebevykdė.

Tuo metu nesumokėta suma siekė beveik 54 tūkst. eurų.

Į banko raginimus sumokėti susidariusią skolą bei įspėjimus įmonės vadovas nereagavo, todėl buvo kreiptasi į teismą siekiant iš Vokietijos piliečio išsireikalauti minėtus automobilius.

Teismas banko ieškinį tenkino, tačiau, vykdant šį teismo sprendimą, „Jeep Grand Cherokee“ ir „Audi Q3“ rasti nepavyko.

Pradėto tyrimo metu nustatyta, jog vyras 2015 metais su įsigytais automobiliais išvyko į savo tėvynę Vokietiją. Visas skolas paliko savo vadovaujamai įmonei Klaipėdoje ir į Lietuvą daugiau nebegrįžo.

Turimais duomenimis, uostamiesčio bendrovė kiek vėliau bankrutavo.

Įtariama, kad neteisėtai pasisavintus automobilius kaltinamasis už kiek daugiau nei 45 tūkst. eurų pardavė vienai Vokietijos bendrovei, kuriai pats ir vadovavo.

Paskelbus Vokietijos piliečio paiešką, 2020 metais išduotas Europos arešto orderis.

Verslininkui užsienyje pasislėpti nepavyko. Jis sulaikytas ir šių metų balandžio mėnesį ekstradijuotas į Lietuvą, kurioje privalės atsakyti už jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką.

Už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą vokiečiui gresia laisvės atėmimas iki 10 metų.

Šioje byloje bankas pareiškė civilinį ieškinį, kurio suma viršija 53 tūkst. eurų. Siekiant pastarąjį užtikrinti, laikinai apribota nuosavybės teisė į kaltinamojo turtą - butą Klaipėdoje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder