Į policiją dėl policijos: Klaipėdos pareigūnai apkaltinti pasisavinę vilkikus

Policijos pareigūnams iškvietė policijos pareigūnus bei policijai paliko pranešimą dėl pareigūnų veiksmų. Tokia paini istorija užvirė dėl policininkų veiksmų privačioje bendrovės „Tomadas“ teritorijoje. Bendrovė kaltina pareigūnus savavališkai išvarius du čia laikytus vilkikus ir puspriekabes, o policijos atstovai tvirtina veikę teisėtai, atsižvelgdami į pasibaigusią sutartį dėl transporto saugojimo.

Pranešimas e-policijos sistemoje parašytas dėl Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų veiksmų Klaipėdos rajone, Kiškėnų kaime, bendrovės „Tomadas“ teritorijoje.

„Tomadas“ bendrovė Kiškėnuose turi automobilių saugojimo aikštelę, kur būdavo vežamas Klaipėdos apskrities VPK sulaikytas transportas.

Kurį laiką bendrovė draugavo su pareigūnais, t. y. turėjo sutartinius įsipareigojimus, tačiau praėjusios savaitės įvykiai gerokai įkaitino aistras. Abi konflikto pusės situaciją mato skirtingai. Policija aiškina, kad pasibaigus sutarčiai, tiesiog persikraustė pas naujus paslaugos teikėjus. Tuo metu „Tomado“ atstovai jaučiasi policininkų nuskriausti.

Pranešė apie nutrauktą sutartį

Kaip pasakojo bendrovės, kurios būstinė yra Kaune, vadovė Ada Pocė, kelerius metus „Tomadas“ buvo Klaipėdos apskrities VPK partneris. Bendrovė turi darbo patirties ir su kitų miestų komisariatais.

„Tačiau Klaipėda – lys atskira respublika. Būdavo, kad vieną kartą konkursą laimime mes, vėliau kita įmonė. Tačiau panašu, kad dabar ėmėme kažkam trukdyti. Pirmadienį gavome laišką, kad penktadienį nutraukta sutartis. Net nepakvietė, nepranešė apie pirkimą. Manome, kad turi interesą bendrauti su konkurentais. Matyt, esame neparankūs“, – pasakojimą pradėjo bendrovės vadovė.

Saugojimo aikštelėje liko du vilkikai ir dvi puspriekabės.

Pagal įprastą praktiką automobiliai perduodami dalyvaujant trims šalims – aikštelės savininkams, policijos atstovams, perėmėjams. Viskas vyksta procesą protokoluojant, automobiliai yra apžiūrimi, patikrinami.

Tačiau, praėjusią savaitę įvykiai klostėsi visiškai ne pagal įprastą tvarką.

Pasibaigus sutarčiai kelios transporto priemonės vis stovėjo „Tomado“ teritorijoje. Bendrovė pateikė policijos komisariatui sąskaitą komercinėmis kainomis. Tai esą supykdė komisariato teisininką. Prašyta kainą sumažinti, tačiau bendrovė nenusileido.

Išgąsdino ūkvedę

Praėjusią savaitę į „Tomado“ teritoriją Kiškėnuose atvyko uniformuoti policijos pareigūnai. Kaip teigia bendrovės vadovė, apie vizitą jie nebuvo informuoti. Todėl situacija gerokai išgąsdino aikštelę prižiūrinčią ūkvedę.

Ji puolė skambinti Kaune esančios administracijos darbuotojams.
Kaip teigė direktorė – pareigūnai atvykti į aikštelę neturėjo jokio teisinio pagrindo. Jos žodžiais, nepateikė pareigūnai ir jokio dokumento.
Kol pareigūnai sukiojosi po aikštelę, išsigandusi ūkvedė vis skambino direktorei. Šioji prašė perduoti ragelį atvykėliams. Tačiau susikalbėti esą buvo sunku: pareigūnais prisistatę vyrai esą nenurodė savo tapatybės, bendravo nemandagiai. „Paklausiau vieno jų vardo ir išgirdau: „Koks tavo reikalas“. Kai ragelį perdavė kitam pareigūnui, šis iš viso atsakė: „Jei taip įdomu, sėsk į automobilį ir atvažiuok“, – pokalbį su pareigūnais atpasakojo A.Pocė.

Tądien iš Kauno atvykti į Kiškėnus ji negalėjo.

„Tomado“ vadovybė, negavusi jokių oficialių pranešimų apie pareigūnų vizitą ir patvirtinimo, kad iš tiesų atvyko pareigūnai, nusprendė pranešti apie galimą įsibrovimą į privačią teritoriją 112 numeriu.

Ūkvedė vis laukė, kol atvyks ekipažas. Po valandos A.Pocė vėl paskambino policijai. Tačiau tai, ką išgirdo, taip pat šokiravo. „Pasakė, kad buvo nuvykę, kad pamatė kažkokį pareigūną Burbą. Jei teisingai išgirdau pavardę, ir esą išvyko iš vietos. Tai jei stovi Burba – galima eiti ir vogti?“ – pasakojo „Tomado“ vadovė. Ji tikino ir dabar nesanti tikra, ar bendrovėje iš tiesų buvo policijos pareigūnai.

Per pora valandų iš bendrovės buvo išvaryti 2 vilkikai ir dvi puspriekabės. „Tomadas“ apie galima vagystę informavo tą pačią policiją. Skaičiuojama, kad iš aikštelės išgabento transporto vertė siekė apie 70 tūkst. eurų.

A.Pocė stebėjosi, kaip policijos pareigūnai pasirinko tokį necivilizuotą būdą transportą susirinkti.

Policija: sutartis pasibaigė

Klaipėdos apskrities VPK atstovė Andromeda Grauslienė akcentavo, kad sutartis su „Tomadu“ galiojo trejus metus ir sausio 7-ąją pasibaigė.
Apie tai „Tomadas“ buvo informuotas sausio 10 d.

Kaip teigė A.Grauslienė, bendrovė raštu buvo informuota pateikti Klaipėdos apskr. VPK informaciją apie aikštelėje saugomas transporto priemones, kurios, vadovaujantis sutarties sąlygomis, turi būti perduotos naujam paslaugos tiekėjui.

A.Pocė patvirtino, kad sutartis buvo pasibaigusi, tačiau per tuos kelis mėnesius iki gegužės komisariato atstovai taip ir nepasiėmė kelių transporto priemonių. Už tą laiką jiems ir paskaičiuota suma, kaip ji įvardijo „komercinėmis kainomis“.

„Minėta uždaroji akcinė bendrovė atsakymo į paklausimą nepateikė, tačiau kreipėsi į teismą dėl neva neteisėto sutarties nutraukimo“, – pasakojo komisariato atstovė.

Komisariatas vadovavosi sutarties nuostata, kad pasibaigus sutarties terminui transporto priemonės turi būti perduotos naujam paslaugos tiekėjui. Esą buvo susirašinėjama su bendrovės vadovybe, tačiau ne visada sulaukdavo atsakymų. Pateikta sąskaita esą buvusi nepagrįsta.

Pasak Klaipėdos apskr. VPK Aptarnavimo skyriaus specialistų, uždaroji akcinė bendrovė yra raštu informuota pakoreguoti pateiktas neteisingas sąskaitas. Kai tai bus padaryta, Klaipėdos apskr. VPK atliks mokėjimus.

Kaip pasakojo A.Grauslienė, automobilių paėmimo dieną, įmonės teritorijoje buvo uždarosios akcinės bendrovės, su kuria jau pasibaigusi sutartis, darbuotoja (aikštelės administratorė), kuriai Klaipėdos apskr. VPK darbuotojai ir pareigūnai prisistatė ir vykdė teisėtus veiksmus.
„Siekiant išvengti provokacijų ar galimų įvykio aplinkybių interpretavimo į transporto priemonių saugojimo aikštelę Klaipėdos apskrities VPK atstovų iniciatyva buvo iškviesti uniformuoti pareigūnai“, – akcentavo A.Grauslienė.

Ji patvirtino, kad per e-policijos sistemą gegužės 5-ąją gautas pranešimas apie iš saugojimo aikštelės paimtas transporto priemones.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder