Iš Pravieniškių pataisos namų pabėgęs klaipėdietis Rolandas Kazakevičius vis dar slapstosi

Penktadienį 18 val. 40 min. Kaune policija sučiupo vieną penktadienį iš Pravieniškių pataisos namų pabėgusių vyrų. Abu nusikaltėliai yra itin pavojingi, teisti už smurtinius nusikaltimus, - skelbia portalas lrytas.lt.

Po daugiau nei parą trukusio slapstymosi sugautas 10 kartų teistas 24 metų kaunietis recidyvistas Egidijus Žilinskas, o kartu su juo pasprukęs 46 metų klaipėdietis Rolandas Kazakevičius vis dar slapstosi.

Archyvų nuotr.

Rolandas Kazakevičius

Portalui lrytas.lt pavyko plačiau sužinoti apie E.Žilinsko teistumus, liudijančius, koks jis pavojingas. Smurtas jam, regis, yra tapęs kasdienybe. 

Sulaikomas jaunuolis nebėgo ir nesipriešino. Šiuo metu jis pristatytas ir uždarytas į Kauno apskr. VPK areštinę.

Vyksta intensyvi antrojo bėglio – R.Kazakevičiaus – paieška“, – rašoma kalėjimo departamento pranešime. Kur R.Kazakevičius, kol kas nežinoma.

Policijos pareigūnai pranešė naujienų portalui lrytas.lt, jog jis taip pat yra linkęs į žiaurumą, anksčiau buvo teistas už plėšimą, turto prievartavimą. 

Sugautas bute

Policija pranešė, jog E.Žilinskas buvo sučiuptas Kaune. Tikrindami galimas pabėgusių asmenų buvimo vietas bei gaunamą informaciją iš gyventojų.

Archyvų nuotr.

Sulaikomas jis nebėgo ir nesipriešino.

Šiuo metu jis pristatytas ir uždarytas į Kauno apskrities VPK areštinę“, – apie E.Žilinsko sulaikymą pranešė laikinosios sostinės policijos pareigūnai.

Pralindo pro siaurą skylę

R.Kazakevičius ir E.Žilinskas iš Pravieniškių pataisos namų 3-iojo sektoriaus bendrabučio paspruko, išlaužę lango grotas ir peršokę per teritoriją saugančią tvorą, nubėgo į netoliese esantį mišką.

Jie buvo uždaryti drausminių nusižengimų kameroje pirmame aukšte už pataisos namuose padarytus nusižengimus.

Archyvų nuotr.

Bėgliai išlaužė vos vieną grotų strypą – pareigūnai buvo apstulbę, kaip jiems pavyko pralįsti pro itin siaurą tarpą:

„Skylė – kaip šuns būdos, ne didesnė“.

Bendrabučio pastate buvo kalėjimo darbuotojų, tačiau sprunkančių kalinių jie nepastebėjo.

Dėl galimo pareigūnų aplaidumo pradėtas tarnybinis patikrinimas. Manoma, jog kaliniai šiam žingsniui ruošėsi iš anksto – greičiausiai neatsitiktinai buvo pasirinkta ir lietinga naktis, kuomet tarnybiniams šunims sunkiau aptikti bėglių pėdsakus.

Archyvų nuotr.

Egidijus Žilinskas.

E.Žilinskas už pabėgimą jis sulauks jau 11-ojo nuosprendžio.

Vos 24 metų sulaukęs jaunuolis niekur nedirba, aplink save sėdamas smurtą – yra teistas jau keturis už plėšimus, dusyk už viešosios tvarkos pažeidimus.

Teisiamųjų suole jis atsiduria jau nuo 16 metų – pirmą kartą įkliuvo už vagystę, tačiau Kauno apylinkės teismas dėl jauno amžiaus jo pagailėjo ir už grotų nepasiuntė.

Tais pačiais metais sekė teismas už plėšimą – vaikinas nusikalto, panaudodamas smurtą.

Tačiau ir vėl atsipirko lygtine bausme.

Trečiąsyk, vis dar būdamas 16-metis, jis apsivogė. Atlikdavęs bausmę, laisvėje jis ilgai neišbūdavo.

Badė auką peiliu

Viena paskutiniųjų bylų E.Žilinskui buvo iškelta už du ginkluotus plėšimus, svetimo turto sugadinimą ir svetimo dokumento panaudojimą.

Plėšimai buvo itin brutalūs – 2019 metų vasario 2-osios vakarą Kaune esančioje vaikų žaidimo aikštelėje E.Žilinskas kartu su bendrininku užpuolė praeivį. E.Žilinskas dukart peiliu smogė peiliu aukai į koją, pasikėsinęs pagrobti pinigus, telefoną, banko kortelę ir kitus daiktus.

Tą patį vakarą jis Savanorių prospekte, 13-ojo maršruto troleibuse grasindamas peiliu iš keleivio atėmė telefoną.

Archyvų nuotr.

Pravieniškėse abu vyrai kalėjo nepilną pusmetį. E.Žilinsko bausmės laikotarpis turėjo pasibaigti 2023 metų vasarį, o R.Kazakevičiaus – 2024 metų gruodį, - rašo portalas lrytas.lt.

 

Sidebar placeholder