Kaip buvo ruošiamasi perimti milijonieriaus Raimondo Karpavičiaus turtą: paaiškėjo slaptas planas

„RK projektas“ – taip vadinosi planas, kuriuo galimai siekta užvaldyti sunkia liga sirgusio verslininko Raimondo Karpavičiaus turtą. Tęsdama tyrimus apie kovą, kuri toliau verda dėl jo šimtamilijoninio palikimo, žurnalistė pravėrė šio slapto plano užkulisius, - rašo portalas lrytas.lt.

Archyvų nuotr.

Kaip jau rašė „Lietuvos rytas“, 2019 metų kovo 5-ąją notaro biure kartu su sunkia liga sergančiu turtuoliu pasirodė Kaune žinoma teisininkė, visuomenės veikėja, Kauno centro bendruomenės pirmininkė Rūta Visocnik.

Ji bičiuliaujasi su Aiste Grybauskiene, kuri iki R.Karpavičiaus mirties likus keliems mėnesiams tapo jo antrąja žmona, pakeitė pavardę į Karpavičienės ir dabar kaunasi dėl pusės palikimo – apie 60 milijonų eurų vertės turto.

Liudininkų teigimu, A.Grybauskienė 2018 metais ėmė tvarkyti verslininko vilą Nidoje.

Liudininkai taip pat teigė ją matę vienoje draugijoje su praeityje ne kartą teistu tauragiškiu, verslininku Arūnu Pukeliu, nors abu jie tarpusavio ryšių kratosi.

a

Iki tol, kol ėmė šlietis prie R.Karpavičiaus, A.Grybauskienė ir R.Visocnik Kaune kartu dalyvavo ne viename projekte.

R.Visocnik „Lietuvos rytui“ yra tvirtinusi, esą testamento sudarymo metu verslininko sveikatos būklė jai nekėlė abejonių.

Tačiau nauji duomenys rodo, kad viename iš vykstančių teisinių procesų visuomenės veikėja galėjo dėstyti ir kitaip: esą testamento sudarymo metu verslininko sveikata buvo prasta, jį reikėjo prilaikyti, kalbėdamas jis nukando žodžių galūnes, su juo nepavyko užmegzti pokalbio.

Abi kaunietės derinti R.Karpavičiaus reikalus pradėjo po jam Kauno klinikose atliktos smegenų operacijos. R.Visocnik buvo nuvykusi į ligoninę.

Po to turtuolis, rekomendavus jį operavusiems medikams, turėjo vykti tęsti gydymo į specializuotą kliniką Amsterdame. Medikai pacientui buvo pasakę, kad toks gydymas gali pratęsti gyvenimą. Tai girdėjo ir A.Grybauskienė.

R.Karpavičius kabinosi į gyvenimą, buvo pažadėjęs tęsti gydymą, bet taip ir neišvyko iš Kauno. Po kurio laiko jį ištiko stiprūs traukulių priepuoliai, sveikata ėmė blogėti.

 Archyvų nuotr.

Į notarės R. Valantiejienės biurą Kaune nuvežtas turtuolis prisipažino, kad nemato, kas parašyta testamente.
LR archyvo nuotr.

„Lietuvos rytas“ sužinojo, kad 2019 metų sausio 5 dieną iš elektroninio pašto „[email protected]“ buvo išsiųstas laiškas pavadinimu „Projektas papildytas“.

Laiške prisegtas dokumentas vadinosi „RK projektas“. Tikėtina, kad RK yra verslininko vardo ir pavardės pirmosios raidės.

Prisegtoje rinkmenoje buvo išdėstyti žingsniai, kuriuos reikėtų atlikti įgyvendinant tariamą projektą.

Pirmu numeriu pažymėtame įraše buvo nurodyta: „Parama „Kaunensiui“ – reikia suforminti. Rūta paruošia. Už renginio organizavimą?“

Tikėtina, kad kalbama apie viešąją įmonę „Republica Kaunensis“, kurią buvo įsteigusi A.Grybauskienė. Kaip būsimos paramos davėja nurodyta viena R.Karpavičiaus įmonių.

Prie antrojo punkto įrašytas automobilis BMW, kuris priklausė R.Karpavičiaus įmonei.

Buvo sumanyta taip: „Laukti, kol sueis nurašymo terminas. Pasirašyti prie darbo sutarties įsakymą dėl automobilio pardavimo už likutinę vertę.“

Tikėtina, kad tą automobilį po verslininko mirties Nidos gyventojai matydavo prie jo vilos.

Trečiuoju ir ketvirtuoju projekto klausimu buvo derinami veiksmai ir duodami nurodymai parengti įgaliojimą, pagal kurį A.Grybauskienė atstovautų verslininkui ikiteisminiame tyrime dėl vagystės. Buvo nurodyta: „Kalbėti su notare dėl teksto.“

Kam prireikė kurpti tokį įgaliojimą, jeigu verslininkas, kaip tada buvo teigiama jo draugams, sparčiai sveiko?

Jei tai būtų buvusi tiesa, jis galėjo atstovauti sau pats arba to paprašyti advokatų, kuriais daug metų pasitikėjo.

Iš projekto duomenų peršasi išvada, kad kalbama apie tariamą vagystę iš Palangos namo, kuriame R. Karpavičius su pirmąja žmona Audrone Karpavičiene gyveno iki tol, kol pakliuvo į ligoninę.

„Lietuvos rytas“ jau rašė, kad paveikslų vagystės iš milijonieriaus namo Palangoje bei vilos Nidoje 2019 metų pabaigoje turbūt buvo specialiai surežisuotos. Tikėtina, kad tokiu būdu siekta supykdyti verslininką su artimaisiais, įkalti tarp jų nesutarimų pleištą.

Penktajame „RK projekto“ punkte aptariamas dar vienas įgaliojimas – dėl gydymo. Buvo nurodyta: „Išbraukti dalį dėl brolio sutikimo ir papildyti dėl nepageidaujamų asmenų.“

„Lietuvos ryto“ žiniomis, prieš tai buvo surašytas kitoks įgaliojimas, pagal kurį priimti sprendimus dėl gydymo ir slaugos A.Grybauskienė galėjo tik pasitarusi su verslininko broliu H.Karpavičiumi.

Projekte įrašytas ir pageidaujamas įgaliojimo tekstas: esą A.Grybauskienė įgytų teisę patekti į visas patalpas, kuriose bus gydomas, prižiūrimas ir slaugomas R.Karpavičius.

Negana to, kaunietei turėjo būti suteikta išskirtinė teisė priimti sprendimus dėl gydymo būdų, metodų ir trukmės.

Penktajame punkte taip pat dėstoma, kad „Audronė Karpavičienė ir Rokas Karpavičius yra nepageidaujami lankytojai“.

Planą kurpę žmonės nežinojo milijonieriaus sūnaus tikrosios pavardės, kuri yra Karpis, ir planuodami veiksmus padarė klaidą.

Taip pat buvo nurodyta, kad turtuolio sūnui ir Audronei Karpavičienei negali būti teikiama nei informacija apie gydymą, nei medicininiai dokumentai.

Tikėtina, kad penktasis plano punktas verslininkui galėjo būti lemtingas. Kai jis 2019 metų vasarą sunkios būklės pakliuvo į ligoninę, medikai galėjo daryti ne viską, ką manė esant reikalinga.

Jie norėjo atidžiau apžiūrėti pacientą ir skirti tikslinį gydymą, bet jo artimoji šaukė, priekaištavo. Ji neleido kai kuriems medikams net įeiti į palatą.

Be artimosios leidimo nebuvo galima ligoniui suleisti vaistų, statyti lašelinių. Ji prieštaravo, kad pacientui būtų atlikti tam tikri tyrimai, duoti vaistai nuo traukulių, kad jį apžiūrėtų neurologas.

Aistė Karpavičienė tokių veiksmų nekomentavo, neatsakė ir į kitus „Lietuvos ryto“ klausimus apie R.Karpavičiaus testamento sudarymo aplinkybes, jos vardu surašytus įgaliojimus. Jaunoji našlė tvirtino, kad nesutinka atsakyti į jokius jai pateiktus klausimus.

„RK projekto“ šeštajame punkte aptariami veiksmai dėl nekilnojamojo turto, kuris priklausė R.Karpavičiui. Planuojama parengti „įgaliojimą Aistei dėl Tenerifės ir Nidos namų naudojimo, valdymo ir tvarkymo“.

Ketinama sutvarkyti taip, kad kaunietė galėtų turtą nuomoti ir „gautas pajamas naudoti savo nuožiūra“.

Toliau slaptame plane didžiosiomis raidėmis parašytas žodis „testamentas“, o po juo išskirta keletą punktų.

Pirmuoju punktu buvo įvardytas nekilnojamasis turtas: „Koks ir kam lieka.“

Buvo siūlomi du variantai, iš jų pirmasis – „vengiant didelių paveldėjimo mokesčių – steigti juridinį asmenį, kuriam tas turtas perduodamas kaip įnašas. Būtų paveldimos juridinio asmens dalininko teisės.“

a

lrytas.lt fotomontažas

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder