Kalėjimo darbuotojus papurtė dėl „kurjerystės“

Kaliniams draudžiamus daiktus ir netgi kvaišalus, kaip manoma, galėjo nešti patys įkalinimo įstaigų darbuotojai.

Lietuvos kalėjimų tarnyba (LKT) pranešė, kad Vilniaus kalėjimo Saugumo valdymo skyriaus jaunesniajam specialistui įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl galimo piktnaudžiavimo iš savanaudiškų paskatų.

Įtariama, kad vyras užmezgė netarnybinius draugiškus santykius su Vilniaus kalėjime laisvės atėmimo bausmę atliekančiu nuteistuoju - kalinio sukurstytas bei vykdydamas jo prašymą pareigūnas už pinigus įnešė į įkalinimo įstaigą nuteistiesiems draudžiamus turėti daiktus. Pranešimas apie įtarimą dėl kurstymo piktnaudžiauti įteiktas ir minėtam nuteistajam.

Ikiteisminio tyrimo metu atlikus kratas pareigūno namuose rasti paruošti neteisėtai įnešti į kalėjimą nuteistiesiems draudžiami daiktai bei grynieji pinigai, kurie, kaip įtariama, buvo gauti kaip atlygis. 

Kratos metu Vilniaus kalėjime pas nuteistąjį, galimai sukursčiusį pareigūną piktnaudžiauti, rasti draudžiami daiktai, kuriuos, kaip įtariama, įnešė minėtas darbuotojas.

Tuo metu Kauno apygardos prokuratūra teismui jau perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaliniui ir buvusiai kalėjimo darbuotojai pareikšti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo ir disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba disponavimo labai dideliu kvaišalų kiekiu.

Bylos duomenimis, kaltinamasis S.D., atliekantis laisvės atėmimo bausmę, nuo 2023 m. gruodžio užmezgė netarnybinius draugiškus santykius su LKT Pravieniškių Antrojo kalėjimo Saugumo valdymo skyriaus vyresniąją specialiste. 

Įtariama, jog S.D. santykius su kaltinamąja K.R. palaikė, nes siekė ją sukurstyti atlikti nusikalstamus veiksmus.

Anot prokuratūros, ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad vyras įkalbėjo moterį už atlygį į įkalinimo įstaigą slapta įnešti ir perduoti draudžiamus turėti daiktus. 

Vyras nuo 2023 m. gruodžio iki 2024 m. birželio per kitus žmones suorganizavo labai didelio kiekio psichotropinių medžiagų ir mobilaus ryšio telefonų įgijimą laisvėje, kuriuos K.R. paimdavo ir laikydavo paslėptus savo žinioje.

Turimais duomenimis, kaltinamoji neteisėtai įgytus daiktus laikė paslėptus savo gyvenamojoje vietoje, kol juos surado LKT Kriminalinės žvalgybos pareigūnai.

K.R., įtariama, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi siekdama asmeninės naudos sau ir šiuo metu laisvės atėmimo bausmę atliekančiam S.D., dėl to buvo padaryta didelė neturtinė žala Lietuvos valstybei ir LKT.

Baudžiamasis kodeksas už piktnaudžiavimą numato baudą arba areštą iki septynerių metų, o už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti ar disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu - laisvės atėmimo bausmę nuo dešimties iki penkiolikos metų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder