Klaipėdos kriminalistai baigė tyrimą dėl didelio kiekio narkotikų kontrabandos

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo dideliu narkotinių medžiagų kiekiu turint tikslą jas platinti, kontrabanda atgabenus jas į Lietuvos Respubliką.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas, gavus informacijos apie individualią veiklą vykdančio, 26 m. Klaipėdos miesto gyventojo galimai vykdomą narkotinių medžiagų platinimą. Šis asmuo anksčiau ne kartą teistas už sukčiavimus, vagystes, viešosios tvarkos pažeidimą, neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.

2022 m. birželio mėn. Šilutėje, Tilžės g., uostamiesčio teisėsaugininkai sulaikė minėtą asmenį, kuris nešėsi iš užsienio valstybės į Lietuvos Respubliką mikroautobusu atgabentą siuntą su daugiau kaip 70 g grynos narkotinės medžiagos – kokaino.

KPONTV pareigūnams tęsiant tyrimo veiksmus ir atlikus kratas vyro gyvenamosiose vietose, rasta apie 18 g kanapių, kokaino bei elektroninės svarstyklės su kokaino ir kanapių pėdsakais.

Policijos pareigūnai nustatė dar du minėto vyriškio bendrininkus, įtariama prisidėjusius prie nusikalstamos veikos. Vienas jų – 28 m., niekur nedirbantis, anksčiau už vagystes, viešosios tvarkos pažeidimą, fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą, transporto priemonės vairavimą, kai vairuoja neblaivus asmuo, teistas, Klaipėdos miesto gyventojas.

Kitam, 46 m., niekur nedirbančiam, įtariamajam buvo paskelbta paieška. 2022 m. lapkričio mėn. pastarasis asmuo buvo pargabentas į Klaipėdą, kai jį pagal Lietuvos Respublikos teisėsaugos institucijų išduotą Europos arešto orderį Lietuvai perdavė Nyderlandų Karalystė.

Visiems trims asmenims pareikšti įtarimai dėl didelio narkotinių medžiagų kiekio įgijimo, turint tikslą parduoti ar kitaip platinti, bei šių medžiagų kontrabandos į Lietuvos Respubliką.

26 m. ir 46 m. įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę, vėliau jiems paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas. 28 m. bendrininkui paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Laikinai apribotos nuosavybės teisės į 26 m. įtariamajam priklausančias pinigines lėšas – daugiau kaip 5 000 eurų, kurie buvo rasti ir paimti kratų metu.

Už narkotinių medžiagų gabenimą per Lietuvos Respublikos valstybės sieną nepateikiant muitinės kontrolei ar kitaip jos išvengiant arba neturint leidimo, baudžiama laisvės atėmimu nuo 3 iki 10 metų.

Už neteisėtą disponavimą dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu turint tikslą jas platinti numatytas laisvės atėmimas nuo 8 iki 10 metų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder