Nelegalios povandeninės medžioklės metu brakonierių nušovė kaip bebrą

(1)

Vėlų trečiadienio vakarą Biržų rajone vyko nelegali povandeninė medžioklė. Apie tris po vandeniu esančius brakonierius nieko nežinojo du bebrų tuo metu Papilio tvenkinio pakrantėje tykoję medžiotojai. Tamsoje vienas jų pamanė, kad taikosi į gyvūną, tačiau mirtinas šūvis pakirto žmogų.

Lemtingas šūvis apie 21.30 val. nuaidėjo prie su Papilio miesteliu (apie 20 kilometrų nuo Biržų) besiribojančio tvenkinio užtvankos (ties Rožių gatve). Medžioklės metu 38 metų vyras iš teisėtai laikomo graižtvinio šautuvo taikė į bebrą.

Tačiau kulka pataikė ir mirtinai sužalojo 54 vyrą. Į įvykio vietą iškviesti policininkai šovusį asmenį sulaikė ir uždarė į areštinę. Jis buvo blaivus. Ginklas paimtas. Panevėžio apskrities VPK pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo.

Po nelaimės paaiškėjo daugiau šio tragiško įvykio aplinkybių. Prie Papilio tvenkinio medžioti ne tik bebrai. Surengta ir nelegali povandeninė žuvų medžioklė. Panevėžio gyvosios gamtos inspekcijos viršininkė Mantė Ramanauskienė „Vakaro žinioms" sakė, kad iš viso įvykyje dalyvavo penki asmenys.

Du vyrai medžiojo bebrus. Ar ši medžioklė vyko teisėtai, kol kas tvirtai teigti dar negalima. Tačiau jau aišku, jog į povandeninę medžioklę užvakar išsirengę trys Biržų rajono gyventojai, tarp jų ir žuvusysis, tai darė neteisėtai - brakonieriavo.

Pirminiais duomenimis, žmogaus mirtį lėmė ne tik nelemtas atsitiktinumas, bet ir elementariausias neatsargumas. Įtariama, jog prie tvenkinio vakare atvykusios abi vyrų grupės viena apie kitą nieko nežinojo. Todėl bebrų prie užtvankos tykojęs medžiotojas ir pamanė, kad šauna į gyvūną.

Jis net negalėjo pagalvoti, kad vietoj bebro iš vandens gali išnirti žmogus. Tuo jis labai grubiai pažeidė medžioklės taisykles, nes šauti leidžiama tik įsitikinus, kad nekeliamas pavojus kitiems asmenims ir nebus padaryta jokia žala.

Dėl neteisėtos medžioklės aplinkosaugininkai pradėjo savo tyrimą. Juos išvydę du gyvi likę brakonieriai nebuvo labai patenkinti ir nenorėjo paklusti teisėtiems reikalavimams.

Pasak M.Ramanauskienės, nors ir buvo apklausti, jie iš įvykio vietos pasišalino anksčiau, nei leista. Tačiau kaltės įrodymų surinkta pakankamai, vyrų tapatybės ir gyvenamosios vietos žinomos, tad tyrimui tai nesutrukdys.

Ant tvenkinio kranto rasti nušauti du karšiai, penki lynai ir šeši karpiai. Gamtai padaryta žala siekia apie 1300 eurų.

Kad prisidengus tamsa Papilio tvenkinyje brakonieriaujama naudojant povandeninius šautuvus, aplinkosaugininkai informacijos sulaukė ne kartą. Įtarta, kad tai galėjo daryti ir iki šiol neįkliuvusi minėta trijulė. Nors ir rengti reidai, brakonierių sulaikyti vis nepavykdavo.

Bebras. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder