Oro uoste siautėjęs girtas kaunietis VSAT pareigūnams pateikė netikrą vairuotojo pažymėjimą

(4)

Pasieniečiai Kauno oro uoste sulaikė iš Jungtinės Karalystės parskridusį vyrą, lėktuve padauginusį alkoholio ir ėmusį siautėti keleivių atvykimo salėje. Maža to: paaiškėjo, kad šis keleivis turi, įtariama, suklastotą lietuvišką vairuotojo pažymėjimą.

Trečiadienį prieš vidurnaktį Kauno oro uoste nusileidus iš Londono skridusiam lėktuvui,  į gimtinę grįžo stipriai apgirtęs 44-erių kaunietis. Iš orlaivio išlipo, tačiau ėmė siautėti keleivių atvykimo salėje: keikėsi, įžeidinėjo kitus keleivius bei oro uosto darbuotojus, elgėsi agresyviai.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Vilniaus oro uosto pasienio užkardos pareigūnų prašymas nusiraminti ir nustoti pažeidinėti viešąją tvarką, vyrą paveikė priešingai – savo agresiją jis nukreipė prieš pasieniečius, ėmė juos koneveikti.

VSAT pareigūnams teko pažeidėją tramdyti specialiomis priemonėmis – panaudoti fizinę prievartą bei antrankius. Įsisiautėjusį keleivį pasieniečiai sulaikė ir pristatė į pasienio kontrolės punkto (PKP) patalpas.

Tyrimas alkotesteriu patvirtino vyro apsvaigimo lygį: 2,99 promilės alkoholio, o tai – sunkus girtumo laipsnis.

Tačiau tuo šio vyro bėdos nesibaigė. Tikrindami kauniečio pasą, pasieniečiai jame rado to paties asmens vardu 2018 m. išduotą lietuvišką vairuotojo pažymėjimą ir suabejojo dėl jo autentiškumo. Apklausiamas vyriškis tvirtino, jog dokumentas – tikras, o apie jo įsigijimą  paaiškinti atsisakė.

Vilniaus pasienio rinktinėje dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo, statutinių valstybės tarnautojų teisėtų nurodymų ar reikalavimų nevykdymo ir jų garbės ir orumo pažeminimo pradėta administracinė teisena. Už šiuos pažeidimus oro uoste siautėjusio kauniečio laukia 30–140 eurų baudos. Jam įteiktas šaukimas po mėnesio atvykti į Kauno oro uosto PKP, kai ten bus nagrinėjamos jo administracinės bylos.

O dėl, kaip įtariama, padirbto vairuotojo pažymėjimo, kauniečio laukia didesnės bėdos. Vilniaus pasienio rinktinėje dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo juo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokuroras. Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatytas areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Chaosą oro uoste kėlęs vyras buvo pristatytas į Vilniaus pasienio rinktinę ir uždarytas laikino sulaikymo patalpoje.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder