Sukčių pinklės: vyras pervedė avansą ir gavo žinutę, kad jį apgavo
Pareigūnai įspėja saugotis naujo sukčiavimo internete būdo (3)

Klaipėdos apskr. VPK Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos nusikaltimus elektroninėje erdvėje tiriantys pareigūnai gavo informacijos, kad populiariame socialiniame tinkle plinta naujas sukčiavimo būdas.

Socialinėje erdvėje yra sukuriamos paskyros, vizualiai analogiškos jau egzistuojančioms įmonių ar įstaigų paskyroms. Jose skelbiama apie neva vykstančius įvairias akcijas ar konkursus, siūloma laimėti įvairių prekių ir paslaugų – poilsinių kelionių, paslaugų ir kt.

Asmenys gauna pranešimus per Mesenger programėlę, jog neva yra laimėtojai, o kad gautų prizą – turi užsiregistruoti. Atsiunčiamoje registracijos formoje prašoma pateikti vardą, pavardę ir banko kortelės duomenis. Tai padarius – sukčiai nuo kortelės nuskaičiuoja ir pasisavina įvairias pinigų sumas.

Klaipėdos apskr. VPK jau yra gauti kelių tokiu būdu nukentėjusių asmenų skundai.

Būkite budrūs, kad netaptumėte sukčių aukomis, o jei nukentėjote – prašome apie tai pranešti telefonu 112 arba per www.epolicija.lt
 

 

Raktažodžiai
Tai kad visokie Bolt, Wolt, Parkman, Pay... ir t.t. irgi prašo kortelės duomenų: numerio, cvv, galiojimo laiko. Jeigu neduosi, negausi paslaugos ir baigtas kriukis.
Brisius, 2021-06-13 00:06
Straipsnis debilams su IQ iki 5 nepades....
TV pagalba, 2021-06-11 14:05
tik bukiems gali taip nutikti, kad kažkokiam konkursui vestumei savo kortelės duomenis. Bet tokių visada atsiras ir jiems nepadėsi jeigu tiki pasakomis ir pan.
S.S.S., 2021-06-11 12:02
Sidebar placeholder