Pusės milijono eurų pasisavinimo byloje – įtarimai Viktorui Uspaskichui
(11)„Taip“, – sakė jis, paklaustas, ar Europos prokuratūros pranešime minimas įtariamasis ekseuroparlamentaras yra V. Uspaskichas.
Politikui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimo, neteisėto įgijimo, laikymo ir panaudojimo elektroninės formos dokumento, įgijimo labai didelės vertės svetimo – Europos Sąjungos – turto.
Tyrimas vyksta dėl aplinkybių, susijusių su piktnaudžiavimu, trukusiu nuo 2014 iki 2020 metų, kai veikiant bendrininkų grupėje apgaule, buvo klastojami dokumentai, nevykdomos ar imituojamos Europos Parlamento padėjėjo darbo funkcijos, įgyjant didesnės nei 500 tūkst. eurų vertės ES turtą.
V. Kukaitis BNS sakė, kad įtarimai V. Uspaskichui buvo pareikšti per apklausą trečiadienį.
Pats V. Uspaskichas BNS teigė į įtarimus žiūrintis „labai ramiai“.
„Nieko nemanau. Labai ramiai elgiuosi su šituo“, – kalbėjo politikas.
Paklaustas, ar davė parodymus ir kiek laiko truko jo apklausa, koalicinį sąrašą šiemet rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose vesiantis V. Uspaskichas atsakė: „Kodėl aš jums turiu sakyti. Aš visiškai turiu teisę jums į tokius klausimus neatsakinėti.“
Jis tvirtino norintis detaliau susipažinti su teisėsaugos įtarimų turiniu, kad komentuotų, ar pripažįsta, ar neigia savo kaltę.
V. Uspaskicho advokatas Algirdas Miškinis BNS sakė nekomentuosiantis bylos.
„Dėl ko aš turiu komentuoti? Nekomentuosiu aš šitos bylos“, – teigė jis.
Iš viso vykdant minimą tyrimą įtarimai pareikšti dviem asmenims.
Jiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti, asmens dokumentų paėmimai. Taip pat, prokuroro nutarimais, siekiant užtikrinti galimai padarytos žalos atlyginimą, taikomi laikini didelės apimties nuosavybės teisės apribojimai.
Detalesnės informacijos teisėsauga apie tyrimą kol kas neteikia. Apie jį viešai buvo pranešta pavasarį.
V. Uspaskichas Europos Parlamente dirbo 2019–2024 metais, tačiau nebuvo aktyvus nei Briuselyje, nei vietos politikoje.
Jis turėjo vesti Darbo partijos sąrašą ir šiais metais vykusiuose rinkimuose į Europos Parlamentą, tačiau šių planų atsisakyta paaiškėjus apie minimą tyrimą.
Politikas buvo sustabdęs savo narystę partijoje, tačiau po „darbiečiams“ nesėkmingų EP rinkimų vėliau į ją sugrįžo ir tapo jos laikinuoju vadovu bei ėmėsi vesti koalicinį trijų partijų sąrašą spalį vyksiančiuose rinkimuose į Seimą.
Partijų koaliciją be Darbo partijos sudaro Mindaugo Puidoko vadovaujama Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija ir Irenos Stražinskaitės-Glinskienės vadovaujama Žemaičių partija.
Be to, prie M. Puidoko partijos prisijungia prezidento rinkimuose gegužę siekusio dalyvauti, tačiau parašų nesurinkusio buvusio kariuomenės vado Valdo Tutkaus komanda. Bendras sąrašas vadinasi „Taikos koalicija“.
Rašyti komentarą