Sukčiai dangstosi ir teismais

Lengvatikių aukų nuolat ieškantys apgavikai plečia savo veiklos ribas. Nusikaltėliai apsimetinėja ne tik policininkais, mokesčių inspektoriais ar siuntas pristatinėjančiais kurjeriais. Į finansinius spąstus viliojama ir Temidės vardu.

Nacionalinė teismų administracija išplatino viešą pranešimą, kuriame įspėjo gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes.

Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą. O detalesnės informacijos potencialioms aukoms siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą.

"Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę.

Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas - išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste", - įspėja Lietuvos teismai.

Teismai visus ragina būti budrius ir primena, jog jie niekada nesiunčia gyventojams pranešimų ar pranešimų su papildomomis nuorodomis SMS žinutėmis nei savo, nei kitų institucijų vardu.

"Todėl jau pati žinutė su nuoroda, siųsta neva teismo vardu, turėtų Jums sukelti įtarimą ir nepasitikėjimą.

Teismai neprašo slaptažodžių ar kitų konfidencialių prisijungimo duomenų, pateikti mokėjimo kortelių ar kitų bankininkystės duomenų", - dar kartą patikino teismai.

Paprastai sukčių SMS žinutės yra siunčiamos naudojantis trečiųjų šalių teikiamomis paslaugomis.

Nusikaltėliai gali atsiųsti SMS žinutę, nurodę bet kokį siuntėjo vardą.

Gautoje melagingoje SMS žinutėje pateikiama nuoroda ne į teismo interneto svetainę, bet į kitus internetinius adresus, kurie gali būti vizualiai panašūs į teismo ar kitos institucijos svetainės internetinį adresą.

Jei kyla bent menkiausių abejonių dėl SMS žinutėje nurodomo puslapio autentiškumo, būtina atidaryti teismo interneto svetainę tiesiai iš naršyklės.

Primygtinai rekomenduojama nespausti įtartinose SMS žinutėse esančių nuorodų.

Jei gauta nuoroda visgi būna paspausta, reikia tuoj pat išjungti atsidariusį naršyklės langą ir atsivėrusiame naršyklės lange negalima įvesti jokių asmeninių duomenų - asmens kodo, interneto banko atpažinimo kodo ar mokėjimo kortelių duomenų.

Mobiliajame telefone tai pat negalima atlikite jokių veiksmų - įrašyti banko programėlių ar mobiliojo parašo kodų.

Tik tuo atveju, jei lange asmuo neįves savo duomenų, sukčiai negalės atlikti neteisėtų operacijų.

Jei turite abejonių dėl gauto pranešimo, kuriame prisistatoma teismo vardu, su šiuo teismu galima susisiekti parašius elektroninį laišką ar paskambinus oficialioje teismo interneto svetainėje nurodytais telefonais.

Teisėsaugininkai gyventojus ragina būti itin atidžius ir kritiškai vertinti žinučių turinį.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder