Įkalinimo įstaiga

Sukčiai viliojo ir žvaigždės koncerto bilietais – 32 žmonės ir įmonės patyrė per 18 tūkst. eurų žalą

Sukčių grupė stengėsi sukurti patikimą įvaizdį, dėjo patrauklius skelbimus internete, ant kurių užkibę 32 žmonės ir įmonės patyrė per 18 tūkst. eurų žalą. Išvilioti pinigai buvo investuojami į kriptovaliutą. Anot teisėjo, pastaruoju metu panašių sukčiavimo bylų daugėja.

Dažniausiai „pardavinėjo" keturratį



Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmuose už sukčiavimą bendrininkų grupėje nuosprendis paskelbtas 36-erių vilniečiui Emilui Beguncui, Pravieniškių pataisos namuose - atviroje kolonijoje bausmę atliekančiam 37-erių Dainiui Kropui, biržiečiams 37-erių Aldonai Grinvaldaitei ir 26-erių Linui Kauliniui.



Kaip pranešė teismas, ši didelės apimties ir sudėtinga 35 tomų dėl keliasdešimties nusikalstamų veikų byla nagrinėta beveik dvejus metus.

Nuo sukčių nukentėjo 32 fiziniai ir juridiniai asmenys, kuriems padaryta bendra per 18 tūkst. eurų turtinė žala.



Teismas nustatė, kad 2018 m. vasarį-gegužę kaltinamieji veikė pagal iš anksto sutartą schemą pasidalinę vaidmenimis.

Kaip nurodoma, E.Beguncas įsigijo veiklos nevykdančią bendrovę, kurios duomenis panaudojo patikimumo įvaizdžiui sukurti, išankstinio apmokėjimo sąskaitoms išrašyti. Įvairiuose skelbimų portaluose ir socialinių tinklų paskyrose buvo talpinami melagingi skelbimai, į kuriuos atsiliepusiems nukentėjusiesiems buvo siunčiamos sąskaitos. Įmonės banko sąskaita panaudota sukčiavimo būdu gautiems pinigams realizuoti kriptovaliutų platformoje.



Kaip informavo teismas, tarp skelbimuose nurodytų parduodamų neegzistuojančių prekių dažniausiai buvo siūlomas keturratis motociklas, o taip pat - traktoriai, jų dalys.

Būta ir savivarčių, statybinių medžiagų, žemės ūkio technikos dalių ir padargų, net bilietai į popmuzikos žvaigždės Bijonsės koncertą.



Beje, kaltinamieji skelbėsi išduodantys greituosius kreditus - už atitinkamą mokestį nukentėjusieji tikėjosi gauti 14 tūkst. eurų ar 40 tūkst. eurų sumas.

„Verslininkavo" iš pataisos namų



Teismas pripažino, kad E.Begunco ir D.Kropo vaidmenys - svarbesni.

Pirmasis kaltės neprisipažino: aiškino, kad nepažįsta kitų bendrininkų, nėra įmonės direktorius ar įgaliotas asmuo, niekada nevaldė jos sąskaitų ir kt.



D.Kropas prisipažino ir gailėjosi. Vis tik jo nuomone, civiliniai ieškiniai turėtų būti priteisti solidariai iš jo ir Pravieniškių pataisos namų, kadangi jie esą leido daryti nusikalstamas veikas, į įstaigą pateko telefonai.

Kaltinamasis aiškino, kad nusikaltimus darė tam, jog galėtų išgyventi pataisos namuose, nes anksčiau buvo įsiskolinęs, o kartu kalintys nuteistieji sakė, kad už tai teks atsakyti, nes būdamas laisvėje vyras esą apgavo jų draugų įmones.

D.Kropo teigimu, per programėlę „Telegram" bendravo su asmeniu, prisistačiusiu Butkumi, kaip sužinojo iš pareigūnų - E.Beguncu, kuris atsiuntė įmonės rekvizitus, sąskaitų duomenis ir susitarė dalintis pelną.



D.Kropas nurodė, kad jis išgalvojo skelbimų turinį ir galimai jo telefono numeris buvo nurodytas skelbimuose.

Atsiradus pirkėjui, jis rašydavo laišką iš įmonės elektroninio pašto, prisistatydavo direktoriumi išgalvotu vardu ir išsiųsdavo sąskaitą, kurią jam atsiųsdavo bendrininkas.

Kruopščiai parengia schemas



E.Beguncui skirta 8 metų 7 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Teismas atsižvelgė į tai, kad jis padarė 28 nesunkius nusikaltimus, pasikėsino padaryti dar tris ir kt. Vilnietis jau du kartus teistas už analogiškus nusikaltimus. D.Kropas gavo subendrintą galutinę 17,5 metų 14 dienų laisvės atėmimo bausmę.



Pirmą kartą teisiamai A.Grinvaldaitei skirta metų ir 9 mėnesių laisvės apribojimo bausmė, be intensyvios priežiūros.

Ji įpareigota bausmės vykdymo laikotarpiu neatlygintinai išdirbti 160 valandų organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, pasenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

L.Kauliniui teismas skyrė 2 metų 4 mėnesių 18 dienų įkalinimo bausmę, bet jos vykdymą atidėjo metams.



Kaltinamieji solidariai turės atlyginti per 18 tūkst. turtinę žalą. Be to, vienam civiliniam ieškovui priteista neturtinė žala, kurios dydis - 500 eurų. Nuosprendis gali būti skundžiamas.



Kaip nurodė teisėjas Arūnas Purvainis, tokio pobūdžio bylų teismuose vis daugėja, o sukčiai vis labiau tampa išradingesni.

Paprastai jau nebeapsiribojama melagingais skambučiais, žinute ar skelbimu.

Dabar rengiamasi pagal iš anksto kruopščiai suplanuotą schemą, norima sudaryti, kuo realesnį vaizdą būsimoms aukoms.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder