Tamsi istorija: žmoną žiauriai nužudžiusiam vilniečiui gyvenimas nuosprendį paskelbė pirmiau nei teisėjai

(1)

Vilniaus apygardos teismas turėjo paskelbti nuosprendį vienoje iš žiauresnių pastarojo meto nužudymo bylų, tačiau nespėjo – pirmiau už teisėjus nuosprendį vilniečiui paskelbė gyvenimas.

Vilniečiui Gediminui Maršalkai (gim. 1954 m.) Vilniaus apygardos teisme teko aiškintis dėl itin žiauraus savo sutuoktinės nužudymo, tačiau teisėjai įvertinti, ar vyras tikrai kaltas ir kokia bausmė jam turėtų būti skirta, nespėjo – bylos metu paaiškėjo, kad kaltinamasis mirė, tad bylą teko nutraukti.

Po nusikaltimo G. Maršalka buvo suimtas ir paskutines gyvenimo dienas praleido nelaisvėje.

Bylos duomenimis, nusikaltimą vyras galėjo įvykdyti 2021 m. vasario 2 d. vakarą savo bute Vilniuje, Laisvės prospekte. Nustatyta, kad kaltinamasis buvo apsvaigęs nuo alkoholio, kai namuose kilo konfliktas su žmona, gimusia 1961 m.

Dėl asmeninių nesutarimų vyras griebėsi peilio ir smarkiai juo „pasidarbavo“ – buvo suduoti 6 smūgiai į kaklą, 11 smūgių į pilvą, o iš viso kaltinamasis badydamas ir pjaustydamas peiliu sudavė žmonai 26 smūgius.

Apie šį nusikaltimą anksčiau skelbė žiniasklaida.

Anot portalo Delfi.lt, vasario 3-iosios rytą dar neblaivus vyras paskambino savo dukrai ir prisipažino, kad nužudė žmoną. Atvykusi policija suimtajam nustatė 1,98 prom. girtumą, namų šeimininkas pripažino, kad daugybę kartų žmonai smogė peiliu.

Bylos duomenimis, smurto tarp sutuoktinių galėjo būti ir anksčiau – vyrui būtų reikėję aiškintis ir dėl 2020 m. birželį žmonai galimai sukelto fizinio skausmo.

Už šeimos nario nužudymą vyrui grėsė nuo 8 iki 20 metų nelaisvės. Kodėl G. Maršalka taip žiauriai nužudė sutuoktinę ir kodėl visą naktį praleido su žmonos lavonu namuose, teismas buvo nutaręs aiškintis neviešai.

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder