Teismas: „Civinity namai Klaipėda“ turės atlyginti už nukritusios šakos apgadintą automobilį

Daugiabučio namo administratorius turės atlyginti beveik 9 tūkst. eurų žalą už nukritusios medžio šakos apgadintą automobilį, pirmadienį paskelbė Klaipėdos apylinkės teismas.

Civilinę bylą pagal K. N. ieškinį bendrovei „Civinity namai Klaipėda“ išnagrinėjęs teismas nusprendė, kad už administruojamo namo teritorijoje augančių medžių priežiūrą atsakinga bendrovė nesilaikė pareigos želdinius tvarkyti taip, kad jie nekeltų pavojaus eismo dalyviams. 

Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Pasak pranešimo, ieškovas K. N. kreipdamasis į teismą nurodė, jog 2020 metų rugpjūčio 30 dieną prie namo, nukritus medžio šakai, buvo apgadinta jam priklausanti transporto priemonė „Toyota Land Cruiser“.

Jis prašė iš namą administruojančios bendrovės priteisti 8,9 tūkst. eurų žalos atlyginimą, 5 proc. dydžio metines palūkanas procesines ir bylinėjimosi išlaidas.

Bendrovė ieškinį prašė atmesti nesutikdama, kad ieškovo nurodoma žala atsirado dėl netinkamai vykdytų teisės aktuose jai nustatytų pareigų.

Ji teigė, kad Želdynų ir želdinių apsaugos taisyklės nenumato pareigos atsakovei, kaip namo bendrojo naudojimo objektų administratoriui, atlikti namo naudojamame žemės sklype esančių želdynų ir želdinių inventorizavimą.

Teismas, išanalizavęs byloje surinktus įrodymus, padarė išvadą, kad atsakovei buvo pavesta žemės sklypo priežiūra, kuri turėjo apimti ir žemės sklype augančių medžių priežiūrą, todėl atsakovei kyla pareiga atsakyti už padarytą žalą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder