Teismas pradėjo narplioti pasaką apie tėvo palikimą: narkotikų baronu teisėsauga nepatikėjo
(1)Keturis asmenis ant teisiamųjų suolo pasodino noras legalizuoti nusikalstamu keliu gautus grynuosius pinigų.
Įteisinti 157 tūkstančiu eurų prireikė su organizuotu nusikalstamumu kovojančių pajūrio teisėsaugininkų pričiuptam 39 metų Plungės gyventojui Kęstučiui Klemauskas.
Žemaitis šiuos pinigus uždirbo subūręs lietuvių gaują, platinusią heroiną Airijoje ir Šiaurės Airijoje.
Kaltinimai byloje pareikšti plungiškio mamai Danutei Klemauskienei, Kretingos advokatui Romanui Lupeikai ir Plungės antstolei Ilonai Girdenienei.
Jiems gresia iki septynerių metų nelaisvės.
Ši penktadienį (sausio 13 d.) įvykęs pirmasis teismo posėdis ilgai netruko.
Sulaukus kaltinamųjų advokatų prašymų, teisėjas paskelbė, jog jie bus išnagrinėti ir kitas posėdis įvyks po mėnesio.
Teisėsaugos demaskuotam K. Klemauskui pradėjus sukti galvą, kaip legalizuoti nusikalstamu būdu gautą turtą, suregztas negudrus planas.
Jis baigėsi tuo, kad praėjusiųjų sausio viduryje policininkai Plungės mieste ir rajone sulaikė vyriškio 62 metų mamą D. Klemauskienę, 54 metų antstolę I. Girdenienė ir vienos jo įmonės 44 metų buhalterę.
Šių asmenų namuose ir darbo vietose atliktos kratos, per kurias rasta per 60 tūkst. eurų ir tyrimui reikšmingų įkalčių. Grynieji pinigai aptikti pas buhalterę.
Kartu su moterimis įkliuvo ir 57 metų advokatas R. Lupeika. Jis už piniginį atlygį sugalvojo neteisėtą būdą kaip įteisinti pinigus, nesukeliant įtarimų teisėsaugos pareigūnams.
Teigiama, kad K. Klemauskas, pasitelkęs savo įmonės buhalterę, kreipėsi į advokatą ir paprašė pagalbos legalizuojant galimai iš narkotikų prekybos gautus pinigus.
Pastarasis padėti neatsisakė. Įtariama, kad jam patarus K. Klemausko mama apsilankė pas antstolę, kuri už piniginį atlygį sutiko surašyti faktinių aplinkybių konstatavimo dokumentą.
Juo patvirtinta, kad savo buto Plungėje (senas penkiaaukštis) rūsyje moteris neva rado 170 tūks. eurų. Teigta, kad juos paliko prieš porą metų miręs K. Klemausko tėvas.
Pareigūnai tikina surinkę pakankamai įrodymų, kad žemaitis tokių pinigų legaliai per savo gyvenimą uždirbti negalėjo.
Galimai suklastoto dokumento pagrindu moteriai notarų biure išduotas paveldėjimo teisės į neva rastus pinigus liudijimas.
Įtariama, kad dalis šių legalizuotų pinigų panaudoti vienoje iš K. Klemauskui priklausančių įmonių.
Įtarimai pareikšti visiems penkiems šios istorijos dalyviams. Trys moterys ne tik sulaikytos, bet ir uždarytos į areštinę.
Vėliau joms bei advokatui paskirtos kardomosios priemonės - rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.
Tačiau teisiamos tik dvi moterys.
Iki šiol neteistas K. Klemauskas suimtas belangėje laikomas nuo 2020 metų rugpjūčio pabaigos.
Jis yra pagrindinis įtariamasis garsiai nuskambėjusiame tarptautiniame ikiteisminiame tyrime, kuris tiesiogiai susijęs su minėtu bandymu legalizuoti pinigus.
Viešai šis plungiškis prisistatinėja verslininku, yra Plungėje registruotos bendrovės „Transfortas“ direktorius. Įmonei priklauso autoservisas ir automobilių detalių parduotuvė.
Sykiu jis vadovavo užsienyje nusikaltimus dariusiai beveik vien iš lietuvių suburtai gaujai.
Sulaukę vietos nusikaltėlių, kurie galimai ir tiekė kvaišalus, palaiminimo, lietuviai heroiną ir kitus narkotikus dideliais kiekiais platino Airijos ir Šiaurės Airijos miestų gatvėse.
Tai darė K. Klemausko ir jam talkinusių dviejų bendrų Lietuvoje užverbuoti asmenys. Nukentėjusiaisiais šioje byloje pripažinti mažiausiai 65 žmonės.
Socialiai pažeidžiami, teisti ir turintys priklausomybių bei finansinių problemų asmenys vilioti legaliu, gerai apmokamu darbu užsienyje.
Tačiau atvykus į Airiją ir Šiaurės Airiją, jiems tekdavo stovėti gatvėse ir pardavinėti heroiną. Nepaklusnieji buvo gąsdinami, baudžiami.
Uždirbti pinigai kontrabanda gabenti į Lietuvą ir joje legalizuoti, perkant automobilius, nekilnojamąjį turtą, žemės sklypus, investuojant į oficialų verslą.
Pareigūnų teigimu, iš pradžių K. Klemauskas gaujai vadovavo būdamas Airijoje, o jos veiklai įsibėgėjus grįžo į Lietuvą.
K. Klemauskas įtariamas organizavęs ir asmeninio Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Mindaugo Kauno automobilio „Audi A7“ padegimą.
Taip keršyta už nelaimėtus Savivaldybės viešuosius konkursus.
Rašyti komentarą